Marsz Świętego Huberta z okazji rocznicy odzyskania niepodległości

Warszawa

TVN24Uczestnicy marszu w Alejach Ujazdowskich

"I Marsz Świętego Huberta z okazji 100. rocznicy odzyskania Niepodległości" przeszedł ulicami stolicy. Uczestnicy spotkali się około godziny 11 przy pomniku Józefa Piłsudskiego w Alejach Ujazdowskich. Stamtąd ruszyli dalej alejami, Piękną do Wiejskiej - przed gmach Sejmu.

W czasie przemarszu zablokowane były Aleje Ujazdowskie w kierunku centrum.

Uczestnicy mieli ze sobą transparent z napisem "I Marsz Świętego Huberta z okazji 100. rocznicy odzyskania Niepodległości".

"Leśnicy, branża futrzarska"

Jak mówiła reporterka TVN24, organizatorami marszu były fundacja Ekologiczne Forum Młodzieży i Fundacja Wsparcia Rolnika Polska Ziemia prowadzona przez potentata w branży futrzarskiej. - Są leśnicy, osoby związane z rolnictwem i branżą futrzarską – wyliczała Ewa Paluszkiewicz, reporterka TVN24.Przypomniała też, że zakaz udziału w demonstracji otrzymali posłowie PiS. – Co potwierdziła Beata Mazurek – zaznaczała Paluszkiewicz.Organizatorzy nie powiedzieli, dlaczego organizują demonstrację 12 maja, a nie w listopadzie.- W mediach pojawiły informacje, że są niezadowoleni z zaostrzenia prawa łowieckiego. Mieli wysłać w ten sposób do partii rządzącej sygnał. Ale organizatorzy oświadczyli, ze marsz nie jest wymierzony w żadną partię i konkretne osoby, tylko chcą uczcić stulecie odzyskania niepodległości – tłumaczyła Paluszkiewicz.

ran/gp