Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Marsz gwiaździsty związkowców. Tysiące przeszły przez stolicę

Warszawa

Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.plWisłostrada w korku

Nauczyciele, strażacy, rolnicy policjanci... W sobotę w Warszawie odbył marsz gwiaździsty związkowców zrzeszonych w OPZZ. Mieszkańcy musieli liczyć się ze sporymi utrudnieniami w ruchu. Po godz. 14 manifestacja zakończyła się, wtedy w korku stanęła Wisłostrada, gdzie parkowała większość autobusów, którymi przyjechali związkowcy. Po godz. 16 na ulicach nie było już większych utrudnień.

16.43 Według organizatorów w sobotniej manifestacji brało udział łącznie 60 tys. osób, z czego połowa to działacze ZNP. Według służb porządkowych było ich ponad 30 tys - podała Polska Agencja Prasowa.

16.20 Kierowcy mogą już swobodnie poruszać się po mieście. - Wisłostradą także przejedziemy już w obu kierunkach bez żadnych utrudnień - przekazał nasz reporter.

15.50 Koniec utrudnień związanych ze zgromadzeniami, które odbywały się dziś w Warszawie - informuje policja.

Niewielkie zatory tworzą się jedynie na Wisłostradzie w kierunku Wilanowa - od ul. Szwoleżerów do ul. Gagarina.

15.15 Jak informuje policja z utrudnieniami nadal trzeba się liczyć na:

- ul. Czerniakowskiej od ul. Ludnej do ul. Chełmskiej - prawe pasy wyłączone z ruchu na potrzeby parkujących tam autokarów,

- ul. Książęcej - prawy pas ruchu od ul. Kruczkowskiego do ul. Nowy Świat wyłączony na potrzeby parkujących tam autokarów.

ZTM podaje, że utrudnień dla komunikacji miejskiej nie ma już na ul. Belwederskiej i w Al. Ujazdowskich. Obecnie zmiany obejmują jedynie linię 171, która z powodu zablokowanego krańca TORWAR odbywa postój na krańcu LEGIA-STADION 02.

14.30 Duże utrudnienia na Wisłostradzie. - W związku z tym, że dwa skrajnie prawe pasy Wisłostrady zablokowane są przez autokary, a związkowcy rozchodzą się po manifestacji, kierowcy utknęli w korkach. Jezdnie w obu kierunkach są zblokowane - relacjonuje Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.pl.

Korki na Czerniakowskiej | Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.pl
Korki na Czerniakowskiej | Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.pl
Korki na Czerniakowskiej | Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.pl
Korki na Czerniakowskiej | Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.pl
Korki na Czerniakowskiej | Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.pl
Korki na Czerniakowskiej | Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.pl
Korki na Czerniakowskiej | Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.pl
Korki na Czerniakowskiej | Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.pl
Korki na Czerniakowskiej | Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.pl
Korki na Czerniakowskiej | Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.pl
Korki na Czerniakowskiej | Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.pl
Korki na Czerniakowskiej | Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.pl
Korki na Czerniakowskiej | Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.pl

14.19 ZTM: Otwarta dla ruchu al. Szucha. Nadal zamknięta ul. Belwederska i Al. Ujazdowskie na odc. Spacerowa - Piękna.

Autobusy kierowane są na trasy objazdowe:116 w obu kierunkachCHOMICZÓWKA - … - Al. Ujazdowskie - al. Szucha - Boya-Żeleńskiego – Waryńskiego – Puławska (powrót: Puławska - al. Szucha) – Goworka – Spacerowa– Belwederska -… - WILANÓW166 w obu kierunkachPL. HALLERA - … - Al. Ujazdowskie - al. Szucha - Boya-Żeleńskiego – Waryńskiego – Puławska (powrót: Puławska - al. Szucha) – Goworka – Spacerowa – Belwederska -… - KABATY-STP180 w obu kierunkachCHOMICZÓWKA - … - Al. Ujazdowskie - al. Szucha - Boya-Żeleńskiego – Waryńskiego – Puławska (powrót: Puławska - al. Szucha) – Goworka – Spacerowa– Gagarina -… - WILANÓW503 w obu kierunkachKONWIKTORSKA - … - Al. Ujazdowskie - al. Szucha - Boya-Żeleńskiego – Waryńskiego – Puławska (powrót: Puławska - al. Szucha) – Goworka – Belwederska -… - NATOLIN PŁN.Tymczasowo zawieszone jest funkcjonowanie przystanków:- ŁAZIENKI KRÓLEWSKIE 01 i 02- SPACEROWA 02Ponadto autobusy linii 171 zostały wycofane z krańca TORWAR i odbywają postój na przystanku LEGIA-STADION 02. Pozostałe ciągi komunikacyjne są przejezdne. Z powodu wcześniejszych utrudnień możliwe opóźnienia w kursowaniu linii autobusowych i tramwajowych.

14.03 - Uczestnicy manifestacji powoli się rozchodzą - relacjonuje reporter tvnwarszawa.pl. - Al. Ujazdowskie wciąż zablokowane są dla ruchu - dodaje.

Tak przechodziły manifestacje przez Warszawę:

Related content

13.55Tak protestują przed KPRM w al. Ujazdowskich:

Related content

13.50

Obecnie na objazdach kursuje kilka linii. ZTM podaje trasy: 116 w obu kierunkach: CHOMICZÓWKA - … - Al. Ujazdowskie – Piękna – Waryńskiego – Puławska – Goworka – Spacerowa – Belwederska -… - WILANÓW166 w obu kierunkach: PL. HALLERA - … - Al. Ujazdowskie – Piękna – Waryńskiego – Puławska – Goworka – Spacerowa – Belwederska -… - KABATY-STP180 w obu kierunkach: CHOMICZÓWKA - … - Al. Ujazdowskie – Piękna – Waryńskiego – Puławska – Goworka – Spacerowa – Gagarina -… - WILANÓW222 w obu kierunkach: BIELAŃSKA - … - Al. Ujazdowskie – Piękna – Waryńskiego – Puławska - … - SPARTAŃSKA503 w obu kierunkach KONWIKTORSKA - … - Al. Ujazdowskie – Piękna – Waryńskiego – Puławska – Goworka – Spacerowa – Belwederska -… - NATOLIN PŁN.Ponadto autobusy linii 171 zostały wycofane z krańca TORWAR i odbywają postój na przystanku LEGIA-STADION 02.

13.30

Większość protestujących dotarła przed KPRM, nauczyciele poszli pod ministerstwo edukacji al. Szucha. Centrum Warszawy jest już przejezdne. Utrudnienia są w Alejach Ujazdowskich i al. Szucha - podsumowuje Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.pl. Radzi omijać tę okolicę oraz Wisłostradę w kier. Wilanowa. - Autokary protestujących blokują jezdnię Wisłostrady od mostu Poniatowskiego aż do Chełmskiej - ostrzega. Są korki w stronę Wilanowa.

Uczestnicy manifestacji są przed KPRM
TVN24

Aktualne utrudnienia:

- Al. Ujazdowskie od ul. Pięknej do ul. Belwederskiej i ul. Belwederska do ul. Spacerowej - trwa protest przed KPRM,

- al. Szucha - tam przed ministerstwem edukacji protestują nauczyciele,

- Wisłostrada - od mostu Poniatowskiego do ul. Chełmskiej - na jednym pasie zaparkowały autokary manifestujących,

- Książęca - prawy pas ruchu od ul. Kruczkowskiego do ul. Nowy Świat wyłączony na potrzeby parkujących tam autokarów.

13.19- Jest nas 60 tysięcy - mówiła antenie TVN24 przedstawicielka związków zawodowych Magdalena Michalska z OPZZ. - Czoło naszej manifestacji jest przed KPRM, a jej koniec jest jeszcze na Marszałkowskiej - stwierdziła.

13.13Uczestnicy marszów spotykają się na pikiecie przed KPRM. Zablokowane są Aleje Ujazdowskie:

Related content

13.05

Aktualne utrudnienia:

- wyłączone z ruchu Al. Ujazdowskie od ul. Pięknej do ul. Belwederskiej i ul. Belwederska do ul. Spacerowej, - ul. Czerniakowska od ul. Ludnej do ul. Chełmskiej, prawe pasy wyłączone z ruchu na potrzeby parkujących tam autokarów, - ul. Książęca prawy pas ruchu od ul. Kruczkowskiego do ul. Nowy Świat wyłączony na potrzeby parkujących tam autokarów.

12.50

Policja podaje aktualne informacje o utrudnieniach w ruchu:

- wyłączone z ruchu Al. Ujazdowskie (plac Trzech Krzyży ) i ul. Belwederska do ul. Spacerowej, - wyłączona z ruchu ul. Górnośl��ska od ul. Wiejskiej do Al. Ujazdowskich, - wyłączona z ruchu ul. Myśliwiecka od ronda Sedlaczka do ul. Górnośląskiej, - ul. Czerniakowska od ul. Ludnej do ul. Chełmskiej, prawe pasy wyłączone z ruchu na potrzeby parkujących tam autokarów, - ul. Książęca prawy pas ruchu od ul. Kruczkowskiego do ul. Nowy Świat wyłączony na potrzeby parkujących tam autokarów.

12.47

ZTM: zamknięta ul. Piękna na odc. Krucza - rondo Siedlaczka oraz al. Szucha. Otwarta ul. Myśliwiecka, Szwoleżerów oraz Łazienkowska.

Autobusy linii 171 odbywają postój na przystanku LEGIA-STADION 02.

12.30

Policja informuje: wyłączony ruch na ulicach dojazdowych do pl. Trzech Krzyży.

Ulicami Warszawy przechodzą manifestacje związkowców
Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.pl

12.25

ZTM: Ruch tramwajowy w Al. Jerozolimskich wznowiony.12.14

- Dwie manifestacje (jedna, która wyszła sprzed PKiN oraz druga, która wyszła sprzed siedziby OPZZ) połączyły się ze sobą na placu Trzech Krzyży. Teraz razem będą szły przed KPRM - relacjonuje reporter tvnwarszawa.pl.

12.10

Trwa także stacjonarne zgromadzenie publiczne przed gmachem przedstawicielstwa Komisji europejskiej w rejonie skrzyżowania ul. Świętokrzyskiej i ul. Jasnej. Manifestujący są przeciwko umowie o wolnym handlu między UE a USA (TTIP). Polskie organizacje przyłączają się do międzynarodowych protestów wobec Transatlantyckiego Partnerstwa w dziedzinie Handlu i Inwestycji (TTIP).

Symbolem protestów jest koń trojański.

Related content

12.00

Al. Jerozolimskie na odc. rondo Dmowskiego – Chałubińskiego już otwarte - informuje Zarząd Transportu Miejskiego. Przywrócono ruch tramwajowy.

Zamknięte za to są teraz ulice:

- Al. Jerozolimskie od ronda Dmowskiego do ronda de Gaulle'a,

- Wspólna,

- Jasna od Kredytowej do Brackiej,

- ul. Świętokrzyska i Tamka od ul. Kruczkowskiego do ul. Marszałkowskiej,- Al. Ujazdowskie i ul. Belwederska od Pl. Trzech Krzyży do ul. Spacerowej.

11.43

Manifestujący zatrzymali się przed ministerstwem skarbu przy skrzyżowaniu Kruczej i Wspólnej. Te ulice są zablokowane.

11.34Jak relacjonuje kierowca jadący Czerniakowską w kierunku Wilanowa, "autokary stoją wszędzie. Nawet pod wiaduktem i przy zjazdach, blokując ruch".

Autokary blokują prawe pasy
Maciej / warszawa@tvn.pl

11.29

Stołeczna informuje, że zamknięte są ulice:- Marszałkowska od ul. Świętokrzyskiej do Al. Jerozolimskich,- Al. Jerozolimskie od E. Plater do ul. Marszałkowskiej,- Kopernika od ul Tamka,- Górnośląska od ul. Wiejskiej,- Myśliwiecka do ul Szwoleżerów,- Rozbrat od Górnośląskiej do ronda Sedlaczka.11.17- Zablokowane zostało rondo Dmowskiego. W manifestacji bierze udział nawet 4 tysiące osób - relacjonuje Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.pl.Związkowcy blokują też Al. Jerozolimskie.

Blokują Aleje Jerozolimskie | tvnwarszawa.pl
Blokują Aleje Jerozolimskie | tvnwarszawa.pl
Blokują Aleje Jerozolimskie | tvnwarszawa.pl
Blokują Aleje Jerozolimskie | tvnwarszawa.pl
Blokują Aleje Jerozolimskie | tvnwarszawa.pl
Blokują Aleje Jerozolimskie | tvnwarszawa.pl
Blokują Aleje Jerozolimskie | tvnwarszawa.pl
Blokują Aleje Jerozolimskie | tvnwarszawa.pl
Blokują Aleje Jerozolimskie | tvnwarszawa.pl
Blokują Aleje Jerozolimskie | tvnwarszawa.pl
Blokują Aleje Jerozolimskie | tvnwarszawa.pl
Blokują Aleje Jerozolimskie | tvnwarszawa.pl

11.05Wyruszyli też związkowcy sprzed PKiN. Zablokowane są Aleje Jerozolimskie w okolicy ronda Dmowskiego.Protestujący idą w kier. Kruczej, placu Trzech Krzyży, a następnie Alej Ujazdowskich. Marsz zakończy się przed KPRM, gdzie ta grupa spotka się z kilkoma innymi, które idą z różnych rejonów Warszawy.

Związkowcy zbierają się przed PKiN | Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.pl
Związkowcy zbierają się przed PKiN | Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.pl
Związkowcy zbierają się przed PKiN | Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.pl
Związkowcy zbierają się przed PKiN | Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.pl
Związkowcy zbierają się przed PKiN | Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.pl
Związkowcy zbierają się przed PKiN | Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.pl
Związkowcy zbierają się przed PKiN | Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.pl
Związkowcy zbierają się przed PKiN | Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.pl
Związkowcy zbierają się przed PKiN | Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.pl
Związkowcy zbierają się przed PKiN | Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.pl
Związkowcy zbierają się przed PKiN | Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.pl

11.00Ruszyła manifestacja nauczycieli. Sprzed Torwaru przejdzie pod KPRM w Alejach Ujazdowskich. Ulica Łazienkowska jest zablokowana.

Protestujący mają ze sobą flagi związkowe, plakaty i transparenty z hasłami takimi jak: "Żądamy podwyżek płac!", "Żądamy dialogu!", "Stop likwidacji szkół i przedszkoli" oraz wielkie balony z hasłem: "Joanna robi nas w balona".

Związkowcy zbierają się na Torwarze | PAP/Tomasz Gzell
Związkowcy zbierają się na Torwarze | PAP/Tomasz Gzell
Związkowcy zbierają się na Torwarze | PAP/Tomasz Gzell
Związkowcy zbierają się na Torwarze | PAP/Tomasz Gzell
Związkowcy zbierają się na Torwarze | PAP/Tomasz Gzell
Związkowcy zbierają się na Torwarze | PAP/Tomasz Gzell
Związkowcy zbierają się na Torwarze | PAP/Tomasz Gzell
Związkowcy zbierają się na Torwarze | PAP/Tomasz Gzell
Związkowcy zbierają się na Torwarze | PAP/Tomasz Gzell
Związkowcy zbierają się na Torwarze | PAP/Tomasz Gzell

10.50- Około dwa tysiące osób zebrało się przed Pałacem Kultury od strony Alej Jerozolimskich. To głównie górnicy i kolejarze - relacjonuje nasz reporter, który jest na miejscu.Protestujący na razie nie powodują utrudnień. O 11.00 mają wyruszyć Alejami w stronę pl. Trzech Krzyży i Alej Ujazdowskich.10.48Uczestnicy demonstracji organizowanej przez Związek Nauczycielstwa Polskiego gromadzą się na parkingu przed Torwarem, skąd planowany jest przemarsz przed gmach KPRM.10.37ZTM informuje: W związku z brakiem możliwości wjazdu linia 171 została wycofana z krańca TORWAR.

Ponadto w związku z zamknięciem dla ruchu ul. Łazienkowskiej autobusy linii 171 odbywają postój na przystanku LEGIA-STADION 01, następnie kursują ulicami: Czerniakowska - Szwoleżerów - Myśliwiecka - Rozbrat i dalej swoją trasą.Linie 107 i 159 w obu kierunkach zostały skierowane na trasy objazdowe: ... - Myśliwiecka - Szwoleżerów- .10.36.Stołeczna policja przypomina: na ul. Czerniakowskiej od ul. Ludnej do ul. Chełmskiej, prawe pasy wyłączone są z ruchu na potrzeby parkujących tam autokarów.10.30Protestujący mają ok. godz. 11.00 przejść m.in. przez rondo Dmowskiego i dalej Alejami Jerozolimskimi do Kruczej, Wspólnej, pl. Trzech Krzyży i Alej Ujazdowskich.- Na razie rondo Dmowskiego jest przejezdne - informuje nasz reporter.10.25Jak podała stołeczna policja, wyłączona z ruchu drogowego jest ul. Łazienkowska od ul. Czerniakowskiej do ronda Sedlaczka (ul. Myśliwiecka).

Te ulice będą zamykane

Cztery duże przemarsze zapowiedziało Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych. Wszystkie grupy spotkają się przed kancelarią premiera, ale będą szły tam różnymi trasami. Wszystkie wyruszą o godz. 11.00.

Jedna kolumna ruszy sprzed siedziby OPZZ przy ul. Kopernika i przejdzie Świętokrzyską, skręci w Jasną i z Kruczej w Aleje Jerozolimskie do Brackiej. Dalej trasa tej grupy będzie wiodła przez plac Trzech Krzyży przed KPRM w Alejach Ujazdowskich.Druga grupa - strażaków - zaplanowała przemarsz z ul. Podchorążych przez Gagarina i Belwederską przed KPRM.Trzecia - nauczycieli - spotka się przed Torwarem i przejdzie Łazienkowską, Górnośląską i Piękną do Alej Ujazdowskich i wejdzie w aleję Szucha przed siedzibę MEN. Stamtąd przez Bagatelę zawróci przed gmach kancelarii.Czwarta grupa - transportowców - spotyka się przed Pałacem Kultury i Nauki i przejdzie Alejami Jerozolimskimi do Kruczej i Wspólnej przed ministerstwa skarbu, infrastruktury i rozwoju oraz gospodarki. Dalej manifestanci przejdą na plac Trzech Krzyży i Alejami Ujazdowskimi przed KPRM.Osobny protest zaplanowało Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych Rolników i Organizacji Rolniczych. Oni zamierzają ruszyć sprzed Torwaru, przejść do ulicy Pięknej przed siedzibę PSL i dalej Alejami Ujazdowskimi dojść przed kancelarię premiera, gdzie trwa rolniczy protest w formie namiotowego "zielonego miasteczka".

Ulice będą wyłączane z ruchu
tvnwarszawa.pl

Autobusy i tramwaje na objazdy

W związku z przemarszami przejazd przez centrum będzie utrudniony, trasami objazdowymi będą kierowane m.in. autobusy linii 115, 143, 153, 173, 183, 196, 199, 216, 225 oraz 514 i tramwaje 4, 7, 9, 15, 18, 22, 24, 25, 35, 77.

SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY OBJAZDÓW DLA POSZCZEGÓLNYCH LINII.

Policyjna infoliniaKomendant stołeczny policji insp. Michał Domaradzki powiedział w czwartek dziennikarzom, że policja przygotowuje się do zabezpieczania sobotnich zgromadzeń. - W sobotę stołeczni policjanci mają być wspomagani przez funkcjonariuszy z innych garnizonów w Polsce - podał Domaradzki.Zapowiedział również, że od sobotniego poranka będzie uruchomiona w Komendzie Stołecznej specjalna infolinia dla mieszkańców Warszawy m.in. z informacjami nt. utrudnień w ruchu drogowym.Numer policyjnej infolinii: 22 603-80-38.