Maraton wraca na Wilanów i Ursynów

Warszawa

Fundacja Maraton WarszawskiTrasa Maratonu Warszawskiego 2016

Start: brama UW. Meta: Wybrzeże Gdańskie. Znamy trasę 38. Maratonu Warszawskiego. Po roku przerwy, zawodnicy znów pobiegną przez Wilanów i Ursynów.

Tradycyjnie, zawodnicy pobiegną w okolicy najpiękniejszych oraz historycznych punktów Warszawy. Ale znów zmienia się start i meta biegu.

Ruszą spod bramy UW

"Po raz pierwszy w historii Maratonu Warszawskiego zawodnicy ruszą spod bramy głównej Uniwersytetu Warszawskiego. Będzie to oczywiście związane z 200. rocznicą powstania warszawskiej uczelni" - poinformowali w oficjalnym komunikacie organizatorzy.

Po przemierzeniu Traktu Królewskiego aż do Placu Na Rozdrożu uczestnicy pobiegną Puławską na Ursynów, zbiegną w okolice Świątyni Opatrzności Bożej.

Półmetkiem będą Łazienki Królewskie. Następnie mostem Świętokrzyskim przeprawią się na prawy brzeg Wisły, gdzie biegnąc obok zoo i przez centrum Pragi Północ dotrą do Mostu Gdańskiego.

"Stamtąd uczestnicy po raz pierwszy od ponad ćwierć wieku skierują się na Plac Wilsona, by po obiegnięciu Kępy Potockiej i minięciu Cytadeli dotrzeć do mety. Ta – po ośmioletniej przerwie – wraca w okolice Parku Fontann u podnóża Nowego Miasta" - tłumaczą.

Szczegółowy plan biegu

Organizatorzy przedstawili już szczegółowy plan biegu, już teraz warszawiacy mogą sprawdzić jakich ulic w dni imprezy unikać.

"Spod bramy Uniwersytetu Warszawskiego biegacze wyruszą traktem Królewskim w kierunku „Palmy” przez Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, Plac Trzech Krzyży, Aleje Ujazdowskie, Plac na Rozdrożu aż do Placu Unii Lubelskiej. Następnie pobiegną ul. Puławską, Domaniewską, Nowobukowińską, Rolną i Al. Wilanowską w kierunku Ursynowa. Na Ursynowie pobiegną Al. KEN, ul. Gandhi, Rosoła i Płaskowickiej. Później skręcą w ul. Kokosową, Orszady i znajdą się w Wilanowie, gdzie pobiegną ulicami: Prymasa Agusta Hlonda i Al. Rzeczypospolitej w kierunku ul. Sobieskiego" - opisują.

Mapa Maratonu Warszawskiego
Fundacja Maraton Warszawski

Kolejnymi punktami na trasie będą: Al. Wincentego Witosa, Czerniakowska i ul. Gagarina przy Łazienkach Królewskich. Następnie maratończycy pobiegną przez Łazienki oraz Agrykolę do ul. Myśliwieckiej i Rozbratu. Miną Muzeum Narodowe, ul. Kruczkowskiego, potem skręcą w Tamkę, następnie w ul. Zajęczą i mostem Świętokrzyskim pobiegną na drugą stronę Wisły. Tam pobiegną wzdłuż rzeki Wybrzeżem Szczecińskim oraz Wybrzeżem Helskim, a potem ulicą Ratuszową i Namysłowską. Skręcą w lewo w ul. Szarzyńskiego, dobiegną do ronda, a następnie wbiegną na Most Gdański. Potem fala maratończyków popłynie ul. Słomińskiego, Międzyparkową i Bonifraterską.

Następnie pobiegną ul. Muranowską i gen. Andersa w stronę Żoliborza. Tam pobiegną ulicą: Mickiewicza, miną Pl. Wilsona i wbiegną w ul. Krasińskiego. Następnie będzie ich można zobaczyć na ul. Gwiaździstej. Przy 37 km zawrócą i pobiegną Wisłostradą aż do Wybrzeża Gdańskiego, gdzie będzie czekała na nich meta i tłum kibiców.

38. PZU Maraton Warszawski pobiegnie ulicami stolicy 25 września 2016 roku.

TAK WYGLĄDAŁ MARATON WARSZAWSKI W 2014 ROKU:

Start maratonu
TVN24

kz/r