Przygotuj się na:

WEEKENDOWE UTRUDNIENIA

Nachodzący weekend będzie pracowity dla drogowców i wodociągowców. Ci pierwsi dokończą naprawę nawierzchni buspasa w alei Stanów Zjednoczonych, drudzy będą działać na Płockiej. Zmiany w organizacji ruchu spowoduje też białołęcki Bieg Wolności i Warszawskie Spotkanie Wigilijne na Pradze Północ.

Manifestacja KOD, marsz kibiców Legii. Niedziela z utrudnieniami

Warszawa

Targeo/tvnwarszawa.plZgromadzenia planowane w niedzielę

Protest Komitetu Obrony Demokracji, czy przemarsz kibiców Legii. Niedziela w stolicy upłynie pod znakiem kolejnych utrudnień w ruchu.

Niedziela upłynie pod znakiem dwóch manifestacji. W godz. 16-19 na ulice Śródmieścia wyjdzie Komitet Obrony Demokracji. Jego członkowie organizują marsz "Wszyscy dla wolności".

Spotykają się przed gmachem Trybunału Konstytucyjnego w alei Szucha, a następnie przemaszerują: al. Szucha, przez plac Unii Lubelskiej i Marszałkowską do placu Konstytucji.

Na niedzielę przemarsz przez Śródmieście planują również kibice Legii. Ich drużyna przewodzi w tabeli Ekstraklasy i jest bliska zdobycia tytułu mistrza Polski. Jeżeli tak się stanie, fani chcą w geście triumfu przejść ulicami: Łazienkowską, Rozbrat, Książęcą, przez rondo de Gaulle'a, Nowym Światem i Krakowskim Przedmieściem na plac Zamkowy.

W weekend utrudnienia będą też w alei Rzeczypospolitej. Od soboty od godz. 9.00 do poniedziałku do godz. 6.00 wyłączona z ruchu będzie jezdnia w kierunku Świątyni Opatrzności Bożej. "W związku z organizacją uroczystości przy Świątyni Opatrzności Bożej w niedzielę, 4 czerwca od godz. 6.00 do 22.00 zamknięte dla ruchu będą: wschodnia jezdnia (w kierunku centrum) al. Rzeczypospolitej od Sejmu Czteroletniego do Klimczaka. A Prymasa Hlonda od Rzeczypospolitej do ul. Ledóchowskiej" - podaje urząd miasta. W niedzielę w godz. 8.00 - 12.00 z placu Piłsudskiego do Świątyni Opatrzności Bożej przejdzie pielgrzymka Święta Dziękczynienia. Trasa prowadzi ulicami: Królewską, Krakowskim Przedmieściem, Nowym Światem, Alejami Ujazdowskimi, Belwederską, Sobieskiego, aleją Wilanowską, aleją Rzeczypospolitej, Prymasa Hlonda.

ran/pm

W sobotę ulicami Warszawy przeszła 17. Parada Równości:

Parada przeszła ulicami stolicyTVN24
wideo 2/8