Przygotuj się na:

MECZ NA STADIONIE NARODOWYM

We wtorek na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski zagra ze Słowenią. To oznacza utrudnienia dla mieszkańców, szczególnie na Saskiej Kępie. Kibice pojadą komunikacją miejską za darmo.

Majówka na drogach: 5 ofiar w 2 dni

Warszawa

TVN 24Niebezpieczna majówka na drogach

Tylko w niedzielę w Warszawie i okolicach zginęły trzy osoby. Dwie kolejne poniosły śmierć w sobotę. Rośnie także liczba rannych. Policja apeluje do kierowców o większą rozwagę i bezpieczniejszą jazdę.

Młoda kobieta zginęła rano w wypadku na skrzyżowaniu ulic Powsińskiej i św. Bonifacego. - Według wstępnych ustaleń opel astra próbował zawracać na skrzyżowaniu. Uderzyła go z dużą siłą jadąca w kierunku centrum mazda. Niestety pasażerka opla zginęła na miejscu, kierowcę odwieziono do szpitala - poinfromowała tvnwarszawa.pl Iwona Jurkiewicz z komendy stołecznej.

Nieporęt, NadarzynDo śmiertelnego wypadku doszło także w Nieporęcie, gdzie autobus zderzył się z samochodem osobowym. Zginął 30-letni mężczyzna kierujący samochodem.

Po południu na trasie katowickiej, niedaleko Nadarzyna zginął młody kierowca, a jedna osoba została ranna.

Policja apeluje, aby mimo mniejszego ruchu na drogach, nie przekraczać dozwolonych prędkości. - To, że drogi są bardziej przejezdne, nie oznacza, że możemy szybciej jeździć - podkreśla Jurkiewicz.

Ponad 100 kolizji w 2 dni

W sobotę w Warszawie doszło do czterech wypadków, w których rannych zostało sześć osób, natomiast w powiatach ościennych było siedem wypadków, sześć osób zostało rannych, a dwie zginęły (w Mińsku i w Wołominie). Było także 35 kolizji. Z kolei w piątek doszło do 71 kolizji i trzech wypadków, w których ucierpiało pięć osób.

Policjanci zatrzymali też 53 nietrzeźwych kierowców.

par/roody