Przygotuj się na:

ZMIANY W KODEKSIE RUCHU

Szóstego grudnia wchodzą w życie nowe przepisy o tworzeniu drogowych korytarzy życia oraz jazdy na suwak.

Majówka na drogach: 5 ofiar w 2 dni

Warszawa

TVN 24Niebezpieczna majówka na drogach

Tylko w niedzielę w Warszawie i okolicach zginęły trzy osoby. Dwie kolejne poniosły śmierć w sobotę. Rośnie także liczba rannych. Policja apeluje do kierowców o większą rozwagę i bezpieczniejszą jazdę.

Młoda kobieta zginęła rano w wypadku na skrzyżowaniu ulic Powsińskiej i św. Bonifacego. - Według wstępnych ustaleń opel astra próbował zawracać na skrzyżowaniu. Uderzyła go z dużą siłą jadąca w kierunku centrum mazda. Niestety pasażerka opla zginęła na miejscu, kierowcę odwieziono do szpitala - poinfromowała tvnwarszawa.pl Iwona Jurkiewicz z komendy stołecznej.

Nieporęt, Nadarzyn Do śmiertelnego wypadku doszło także w Nieporęcie, gdzie autobus zderzył się z samochodem osobowym. Zginął 30-letni mężczyzna kierujący samochodem.

Po południu na trasie katowickiej, niedaleko Nadarzyna zginął młody kierowca, a jedna osoba została ranna.

Policja apeluje, aby mimo mniejszego ruchu na drogach, nie przekraczać dozwolonych prędkości. - To, że drogi są bardziej przejezdne, nie oznacza, że możemy szybciej jeździć - podkreśla Jurkiewicz.

Ponad 100 kolizji w 2 dni

W sobotę w Warszawie doszło do czterech wypadków, w których rannych zostało sześć osób, natomiast w powiatach ościennych było siedem wypadków, sześć osób zostało rannych, a dwie zginęły (w Mińsku i w Wołominie). Było także 35 kolizji. Z kolei w piątek doszło do 71 kolizji i trzech wypadków, w których ucierpiało pięć osób.

Policjanci zatrzymali też 53 nietrzeźwych kierowców.

par/roody