Majówka: 211 nietrzeźwych kierowców, trzy ofiary śmiertelne i 68 rannych

Warszawa

kspPolicjanci podsumowali dziesięć dni majówki

W tym roku majówka była wyjątkowo długa. Przez te dziesięć dni stołeczni policjanci pojawiali się na ulicach częściej niż zwykle. W poniedziałek przyszedł czas na podsumowanie.

Podczas majówki policjanci kontrolowali sytuację na drogach w Warszawie i okolicznych powiatach. W akcję "Bezpieczny Weekend" zaangażowanych było kilkudziesięciu funkcjonariuszy.

"W ciągu dziesięciu dni mundurowi ujawnili 211 kierowców znajdujących się pod wpływem alkoholu. Od początku długiego weekendu na warszawskich ulicach oraz drogach okolicznych powiatów doszło do 53 wypadków, w których śmierć poniosły trzy osoby, a 68 zostało rannych" - poinformowali w poniedziałek rano.

W czasie kontroli policjanci sprawdzali nie tylko czy kierowcy poruszają się z dozwoloną prędkością. Zwracali też uwagę na to, czy mieli zapięte pasy bezpieczeństwa i czy dzieci przewożone były w fotelikach. Monitorowany był też stan techniczny pojazdów, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i przede wszystkim trzeźwość kierowców.

W tym roku w majówkę można było w sumie zyskać dziesięć wolnych dni. W ubiegłym tylko pięć, dlatego liczby z 2017 roku dotyczące nietrzeźwych kierowców i wypadków były mniejsze. Wówczas policjanci zatrzymali 137 kierowców pod wpływem alkoholu. Wydarzyło się też o 30 mniej wypadków. Ranne zostały 23 osoby, zginęła jedna.

Na tvnwarszawa.pl informowaliśmy o sytuacji na drogach podczas majówki:

Wypadek w miejscowości CiemneTVN24
wideo 2/7

kk/mś