Zmieniał pas, uderzył w bariery, spadł z wysokiego nasypu

Autor:
katke/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Samochód spadł z nasypu
Samochód spadł z nasypu
Tomasz Zieliński / tvnwarszawa.pl
Tomasz Zieliński / tvnwarszawa.pl Samochód spadł z nasypu

Na węźle w miejscowości Majdan kierujący autem osobowym zjechał z wysokiego nasypu, prawdopodobnie podczas manewru zmiany pasa. Mężczyzna został przewieziony do szpitala.

Jak przekazał nam kapitan Maciej Łodygowski z Państwowej Straży Pożarnej w Otwocku, chodzi o osobowego mercedesa. - W chwili naszego przyjazdu samochód znajdował się na dole nasypu. Poszkodowany mężczyzna został przekazany pod opiekę pogotowia ratunkowego - przekazał strażak. I dodał, że strażacy kończą już swoje działania.

O okolicznościach zdarzenia informowała również policja. - Policjanci ustalili wstępnie, że 41-letni kierowca mercedesa jechał A2 w kierunku Warszawy. Podczas zmiany pasa prawdopodobnie nie zachował ostrożności i uderzył w bariery energochłonne. Następnie spadł z nasypu - powiedziała tvnwarszawa.pl młodsza aspirant Paulina Harabin, rzeczniczka policji w Otwocku. Jak dodała, kierowca był trzeźwy i został zabrany do szpitala.

- Samochód jechał A2 w kierunku Warszawy, a do zdarzenia doszło na węźle, na wysokości trasy S17. Samochód zsunął się po nasypie, a po jego uszkodzeniach widać, że dachował - opiswyał z kolei reporter tvnwarszawa.pl Tomasz Zieliński. Dodał, że na miejscu były trzy zastępy straży pożarnej, pogotowie i policja.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przekazała w komunikacie, że zablokowana została jezdnia w kierunku miejscowości Zakręt. Utrudnienia mogą potrwać do około godziny 10, ale zakończyły się wcześniej.

Autor:katke/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Zieliński / tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości