Ma być wygodniej i bezpieczniej. Aleja Zjednoczenia do przebudowy

Ulice

Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.plBędzie remont alei Zjednoczenia

Aleja Zjednoczenia zostanie zmodernizowana. Rozstrzygnięty został właśnie przetarg na wykonanie prac.

Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Mabau z Szymanowa. Polska spółka zaproponowała wykonanie prac za 6 milionów 850 tysięcy złotych. Pozostali wykonawcy mają pięć dni na złożenie odwołania.

Nowa nawierzchnia i parkingi

Jak podaje Zarząd Dróg Miejskich, zakres prac objąć ma blisko kilometrowy odcinek, od ulicy Marymonckiej do Żeromskiego. Tam pojawić ma się nowa nawierzchnia jezdni łącznie z podbudową.

W planach ZDM jest także usunięcie z krawężników parkujących tam samochodów, które utrudniają ruch i zmniejszają bezpieczeństwo na jezdni. W tym celu powstać mają zatoki postojowe, z ponad 130 miejscami dla pojazdów.

Znikną bariery architektoniczne

Modernizacja obejmie także ruch pieszych i rowerzystów, Chodniki zyskać mają nową nawierzchnię z płyt betonowych, a droga przy szkole w pobliżu skrzyżowania z ulicą Kasprowicza zostanie poszerzona.

"Planujemy także remont starej, niespełniającej standardów drogi dla rowerów i przedłużenie jej do ulicy Żeromskiego. Dodatkowo chcemy przenieść przystanki na wyloty ze skrzyżowania z ulicą Żeromskiego i wyremontować istniejące zatoki. Wyposażone one będą w podwyższone krawężniki, które ułatwią wejście do autobusu" - podaje ZDM w swoim komunikacie. W alei Zjednoczenia pojawi się też całkowicie nowe oświetlenie jezdni, chodników i przejść dla pieszych.

W wyniku remontu alei Zjednoczenia i ulic poprzecznych zniknąć mają bariery architektoniczne, a ulice staną się łatwo dostępne dla osób niepełnosprawnych, starszych i opiekunów z dziećmi.

Wykonawca będzie miał osiem miesięcy na przeprowadzenie prac.

ab/gp