Lucerny, Senatorska, Szwedzka. W weekend dużo utrudnień

Warszawa

UMZwężenie na Lucerny

Drogowcy i wodociągowcy nie mają wakacji. Na najbliższe dni zaplanowali wiele prac. Ulica Szwedzka, Senatorska, Podwale, Rzekotki i Lucerny - to miejsca, w których kierowcy powinni spodziewać się utrudnień.

Weekendowe utrudnienia na Szwedzkiej

Od 26 (piątek) do 28 (niedziela) czerwca w godzinach nocnych zwężona będzie ul. Szwedzka pomiędzy ul. Letnią a Kamienną. Prace zostały podzielone na dwa etapy.

Od piątku od godz. 22.00 do soboty do godz. 6.00 wyłączony z ruchu będzie pas prowadzący w kierunku al. Solidarności. Następnie, od soboty od godz. 22.00 do niedzieli do godz. 6.00 zamknięty będzie pas w kierunku ul. Starzyńskiego.

W tym czasie ruch w obydwu kierunkach będzie odbywał się na pozostałej części jezdni. Powodem utrudnień na ul. Szwedzkiej jest odtwarzanie nawierzchni po budowie przyłącza kanalizacyjnego.

Zamknięta Senatorska i Podwale

Przez prawie cały następny tydzień (od poniedziałku 29 czerwca do soboty 4 lipca) wyłączona z ruchu będzie ul. Senatorska na odcinku od ul. Miodowej do ul. Podwale oraz fragment ul. Podwale od ul. Senatorskiej do Pałacu Branickich.

Dojazd do ul. Podwale będzie możliwy ul. Kapitulną.

Z utrudnieniami będą musieli liczyć się także piesi. Zamknięty będzie chodnik wzdłuż ul. Senatorskiej i Podwale po zachodniej stronie oraz przejście dla pieszych przez ul. Senatorską na skrzyżowaniu z ul. Miodową (bliżej pl. Zamkowego). Przejście wzdłuż ul. Senatorskiej w kierunku pl. Zamkowego będzie możliwe przy wejściu na schody ruchome Trasy WZ.

Utrudnienia związane są z remontem nawierzchni jezdni i chodnika.

Wodociągowcy na Rzekotki...

Do 6 sierpnia zamknięty będzie popularny skrót pomiędzy Wilanowem a Ursynowem. Wodociągowcy wejdą na ulicę Rzekotki. Od poniedziałku całkowicie arteria zostanie zamknięta dla ruchu pomiędzy ul. Nowoursynowską a Podgrzybków.

Możliwy będzie jedynie dojazd do posesji, natomiast dojazd do ul. Gąsek będzie możliwy tylko od strony ul. Drewny i Przekornej.

Utrudnienia związane są z budową kanalizacji i wodociągu i potrwają do 6 sierpnia.

... Lucerny...

Również w związku z pracami wodociągowców od środy - 1 lipca zwężona będzie ul. Lucerny na odcinku od ul. Trakt Lubelski do ul. Mydlarskiej.

Jak informuje miasto, Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji rozpocznie budowę kanału, który połączy się z wybudowanym pod ulicą Zwoleńską, Traktem Lubelskim, Kadetów i Zabielską kolektorem wawerskim. -

Kanalizacja będzie budowana metodą tzw. mikrotunelingu czyli za pomocą maszyny drążącej i układającej kolektor pod ziemią. Konieczne jest jednak wybudowanie komory startowej dla maszyny oraz studni rewizyjnych, dlatego plac budowy znajdzie się na środku jezdni ul. Lucerny i będzie przesuwał się etapami od ul. Trakt Lubelski w kierunku ul. Mydlarskiej - możemy przeczytać w komunikacie.

W czasie prac utrzymany będzie ruch w obydwu kierunkach. Utrudnienia potrwają do połowy września.

...i Włodarzewskiej

W poniedziałek, 29 czerwca zamknięta dla ruchu będzie ul. Włodarzewska na odcinku od ul. Harfowej do Usypiskowej. Dojazd do posesji będzie możliwy.

Dla kierowców wprowadzony zostanie objazd ulicami: Dickensa – Drawską – Al. Jerozolimskimi.

Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała do połowy sierpnia.

Utrudnienia związane są z przebudową ul. Włodarzewskiej wraz z budową systemu odwodnienia drogowego na odcinku od ul. Grójeckiej do Usypiskowej.

su/r