Ulice

Łomianki zablokują "siódemkę". Chcą budowy nowej trasy

Ulice

archiwum TVNMieszkańcy Łomianek zapowiadają protest (zdjęcie ilustracyjne)

Mieszkańcy Łomianek planują na piątek protest. Chcą budowy nowej wylotówki na Gdańsk, omijającej miasto. Forma? Blokada istniejącej wylotówko na Gdańsk.

"Będziemy blokować trasę DK7 na rzecz przywrócenia funduszy na realizację budowy trasy S7 na skraju Puszczy Kampinoskiej (wariant 2). Drugim naszym postulatem jest przyspieszenie prac związanych z wydaniem decyzji środowiskowej dla tego odcinka. Decyzja miała być wydana do końca tego roku. Po raz kolejny przesunięto termin jej wydania na koniec stycznia 2018 i trudno nam uwierzyć, że to po raz ostatni" – tłumaczy stowarzyszenie Łomianki Razem.

"Teraz albo nigdy"

Pikieta rozpocznie się w piątek o godzinie 15, na istniejącej wylotówce, u zbiegu ulic Sierakowskiej i Kolejowej. Protest ma trwać dwie godziny, pod hasłem "Teraz albo nigdy!". Jak pisze rynekinfrastruktury.pl, członkowie organizacji są przekonani, że jeżeli trasa nie powstanie z funduszy unijnych przeznaczonych na lata 2014-20, może nie powstać nigdy. Pikiety mają odbywać się co miesiąc. Kolejną zaplanowano na 2 lutego (też piątek), na godzinę 17 u zbiegu ulic Staszica i Kolejowej. Według danych Zarządu Dróg Miejskich w Warszawie, przez Łomianki każdego dnia przejeżdża około 50 tysięcy samochodów.

CZYTAJ TEŻ O OTWARCIU OBWODNICY MAREK:

[object Object]
Obwodnica Marek 1/3Artur Węgrzynowicz, tvnwarszawa.pl
wideo 2/3

ran/r

Źródło zdjęcia głównego: archiwum TVN

Pozostałe wiadomości