"Liczą się z cukrzycą". Pobiegli dla WOŚP

Warszawa

TVN24Po biegu dla WOŚP

"Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy" - pod takim hasłem odbył się 11. Bieg Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Kilka tysięcy zawodników miało do pokonania pięciokilometrowy dystans.

Pieniądze z pakietów startowych startowych zostaną przekazane na zakup pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą oraz materiałów do nauki pierwszej pomocy.

Trasa biegu

Przed startem wszyscy biegacze wzięli udział w krótkiej, ale intensywnej rozgrzewce na placu Defilad. O 13.45 wystartowali sprzed Pałacu Kultury i Nauki. Trasa prowadziła ul. Złotą, Jasną, Świętokrzyską, Mazowiecką i Królewską na pl. Piłsudskiego. Dalej ul. Wierzbową, Senatorską do Krakowskiego Przedmieścia i Nowego Światu. Później ponownie Świętokrzyską, Jasną i Złotą przed Pałac Kultury.

Pasażerowie komunikacji miejskiej musieli się liczyć z utrudnieniami. Na czas biegu autobusy linii 102, 105, 107, 111, 116, 128, 175, 178, 180, 222, 503 i 518 zostały skierowane na trasy objazdowe.

Kolorowo na ulicach

- Nieważne, kto zajmie pierwsze miejsce. Ważne, że Warszawa jest kolorowa - mówił Owsiak. - Dziękujemy Warszawie i przepraszamy kierowców za czasowe utrudnienia - dodał.

Celem biegu, oprócz samej zbiórki pieniędzy, jest promowanie akcji "Policz się z cukrzycą" oraz Ratujemy i Uczymy Ratować - programów autorskich fundacji WOŚP, a także Programu Leczenia Osobistymi Pompami Insulinowymi Kobiet Ciężarnych z Cukrzycą.

Organizatorzy chcą też popularyzować wiedzę na temat cukrzycy i nauki pierwszej pomocy oraz propagować zdrowy tryb życia.

Główne zdjęcie: Radek Pietruszka / PAP

kw/mś