Łazienkowska zwężona po awarii. Na razie tymczasowa naprawa

Warszawa

Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.plRuch na Trasie Łazienkowskiej wznowiony

Wodociągowcy planują w piątek rano skończyć prace na uszkodzonych pasach Trasy Łazienkowskiej. Przekonują, że awarię chcą usunąć później metodą bezwykopową. Wcześniej dyrektor Zarządu Dróg Miejskich informowała, że utrudnienia mogą potrwać nawet kilka dni.

W piątek ok. godz. 8 doszło do poważnej awarii wodociągu na Trasie Łazienkowskiej na wysokości placu Na Rozdrożu. Przejazd została zamknięty do godz. 11.30 w obu kierunkach. Teraz kierowcy mają do dyspozycji środkowy pas i buspas w obu kierunkach. Na lewym pracują wodociągowcy.

"Zejść z trasy w piątek rano"

- Zależy nam, aby jak najszybciej usunąć utrudnienia związane z awarią. Chcielibyśmy w piątek rano zejść z trasy - mówi tvnwarszawa.pl Marzena Wojewódzka, rzeczniczka Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.

- Musimy skuć asfalt, bo doszło do jego wybrzuszenia. Po tych pracach dostaniemy się do uszkodzonego przewodu i ocenimy skalę awarii. Potem położymy zabruk, po którym będą mogli już jeździć kierowcy - dodaje.I przekonuje, że docelowa naprawa wodociągu odbędzie się "w późniejszym terminie". - Planujemy zrobić to metodą bezwykopową, żeby nie wchodzić na trasę. Ale dopiero po ocenie skali awarii będziemy mogli stwierdzić, w jaki sposób trzeba prowadzić prace - zapewnia Wojewódzka.

Konstrukcja jezdni zniszczona

Wcześniej w rozmowie z reporterką TVN24, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich mówiła, że utrudnienia na Trasie Łazienkowskiej potrwają kilka dni.

- Prawdopodobnie konstrukcja jezdni na lewych pasach będzie do uzupełnienia. MPWiK będzie musiało się dostać do wodociągu, który jest prawdopodobnie 1,5 metra pod trasą – dodaje dyrektor. - W związku z tym wykopy i utrudnienia będą przez kilka dni – zaznacza Lendzion.

"Utrudnienia mogą potrwać kilka dni"
TVN24

KIEROWCY O UTRUDNIENIACH NA TRASIE ŁAZIENKOWSKIEJ:

Kierowcy narzekają na korki
Mateusz Szmelter /tvnwarszawa.pl

ran