Przygotuj się na:

UROCZYSTOŚCI, PRZEMARSZE - ZMIANY W KOMUNIKACJI

Ze względu na planowane w piątek zgromadzenia publiczne, a także uroczystości związane z 82. rocznicą agresji sowieckiej na Polskę mogą wystąpić utrudnienia w ruchu. Niektóre linie autobusowe zostaną skierowane na objazdy. Jak informuje ZTM, utrudnienia wystąpią również w niedzielę.

Ulice

Łazienkowska już otwarta

Ulice

Lech Marcinczak /tvnwarszawa.plTrasa Łazienkowska po remoncie

Trasa Łazienkowska jest już przejezdna. Choć prace na odcinku od ul. Białobrzeskiej do pl. Na Rozdrożu miały trwać do piątku, dzięki dobrej pogodzie udało się je skończyć już w nocy z wtorku na środę.

- Przejazd Trasą od al. Niepodległości w stronę mostu jest możliwy - relacjonuje Lech Marcinczak, reporter tvnwarszawa. - Nie ma żadnych barierek, a kierowcy mogą swobodnie przejechać wyremontownym odcinkiem - dodaje.

- To przez słońce - odpowiada Adam Sobieraj, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich i wyjaśnia: - Dobra pogoda przyspieszyła zakończenie prac.

Jak tłumaczy Sobieraj, to wykonawca remontu zgłasza nam, jak będzie wyglądała organizacja ruchu podczas prac. Założenie było takie, że prace będą trwały przez tydzień. Udało się je zakończyć wcześniej.

Na tym nie koniec

Jak zastrzega rzecznik, kierowcy jednak muszą jeszcze liczyć się z utrudnieniami na Trasie Łazienkowskiej. - Chociaż prace na ciągu głównym zostały zakończone, będą jeszcze prowadzone prace porządkowe. Będzie też wymieniana nawierzchnia w zatokach autobusowych. Te prace zaplanowano na piątek oraz na następny weekend, 12-13 maja - wymienia.

Poważne utrudnienia czekają na kierowców również w sobotę. Wtedy drogowcy zamkną rondo Jazdy Polskiej. Wymiana nawierzchni w tym miejscu potrwać ma do poniedziałku do 4 rano. - Do tego czasu wykonawca ma zakonczyć wszystkie prace na Trasie Łazienkowskiej - informuje Sobieraj.

Buspas na Wawelskiej po Euro

Wielu kierowców nie do końca zadowolonych jest z pracy drogowców. Zarzucają im że na ul. Wawelskiej została wymieniona nawierzchnia na dwóch z czterech pasów. Buspas oraz pas z bardzo zniszczonej kostki nie zostały wyremontowane. Okazuje się, że tak miało być. - Po Euro będą w tym miejscu prowadzone prace przez Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji - wyjaśnia Sobieraj. - Będzie wymieniana stara sieć wodociągowa. Nie wiemy dokładnie czy znajduje się pod pasem z kostki, czy może "wchodzi" pod buspas. W związku z tym frezowanie tych dwóch pasów nastąpi po pracach MPWiK.

Trasa pełna niespodzianek

Prace przy wymianie nawierzchni były prowadzone na odcinku od ul. Białobrzeskiej do pl. Na Rozdrożu. W związku z tym od zeszłego piątku, tj. 27 kwietnia arteria została zamknięta dla ruchu. Kierowcy oraz komunikacja miejska musieli jeździć objazdami.

Niespodziewanie, już w poniedziałek wyremontowany fragment do al. Niepodległości został oddany do użytku. W środę otwarto pozostały fragment do pl. Na Rozdrożu.

To bardzo dobra informacja dla kierowców, którzy w zeszłą sobotę, po zamknięciu arterii, stanęli w gigantycznych korkach. Zablokowane były Aleje Jerozolimskie jak i ul. Żwirki i Wigury i jej dojazdy.

su/roody