Przygotuj się na:

WEEKENDOWE UTRUDNIENIA

Nachodzący weekend będzie pracowity dla drogowców i wodociągowców. Ci pierwsi dokończą naprawę nawierzchni buspasa w alei Stanów Zjednoczonych, drudzy będą działać na Płockiej. Zmiany w organizacji ruchu spowoduje też białołęcki Bieg Wolności i Warszawskie Spotkanie Wigilijne na Pradze Północ.

Kurier w akcji. Jechał pod prąd, zaparkował na jezdni

Warszawa

Karol Kobos, tvnwarszawa.plPrzejazd kuriera pod prąd

Bezceremonialnie jedzie pod prąd, ze spokojem zostawia auto na środku jezdni. Takie drogowe wyczyny kuriera zaobserwował dziennikarz tvnwarszawa.pl.

Do zdarzenia doszło w piątek 13 lipca na Woli. - Kurier Poczty Polskiej jechał pod prąd - na luzie wjechał w Pawią od strony Smoczej, stanął w połowie i poszedł po paczkę. Potem wsiadł i odjechał – zaobserwował Karol Kobos z tvnwarszawa.pl.

Dalszą jazdę pod prąd uchwycił na nagraniu. Widać na nim, jak samochód jedzie Smoczą. - Stanął kawałek dalej - tym razem na środku - żeby pójść po kolejną paczkę, jak sądzę – mówił Kobos.

"Dążymy do wyeliminowania nieprawidłowości"

O komentarz do zachowania kierowcy poprosiliśmy Pocztę Polską. Firma podkreśliła, że tylko część kurierów pracujących pod jej szyldem, to pracownicy Poczty Polskiej. Pozostali są pracownikami podwykonawców i właśnie tak było w tym wypadku.

- Sfilmowany kurier, który nie zastosował się do przepisów o ruchu drogowym, jest zatrudniony w firmie zewnętrznej. Dążymy do wyeliminowania takich nieprawidłowości wśród podwykonawców pracujących pod naszym szyldem. Zażądamy od firmy świadczącej nam usługi zdyscyplinowania pracowników oraz przeprowadzenia dodatkowych szkoleń dotyczących prawidłowego zachowania w ruchu drogowym - skomentowała zachowania kuriera Justyna Siwek, rzeczniczka Poczty Polskiej.

- W przypadku ponownego wystąpienia naruszeń, kurierzy firmy nie zostaną dopuszczeni do realizacji zadań związanych z doręczaniem przesyłek - zapewniła.

ran/kw/b