TVN Warszawa | Ulice

Pod kołami auta zginęła siedmioletnia rowerzystka. Zarzuty po kilku miesiącach śledztwa

TVN Warszawa | Ulice

Autor:
kz/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
W Krupiej Wólce zginęła siedmioletnia rowerzystka
W Krupiej Wólce zginęła siedmioletnia rowerzystkaTomasz Zieliński/tvnwarszawa.pl
wideo 2/2
Tomasz Zieliński/tvnwarszawa.plW Krupiej Wólce zginęła siedmioletnia rowerzystka

Ponad pół roku po tragicznym wypadku w Krupiej Wólce prokuratura przedstawiła zarzuty kierowcy, który śmiertelnie potrącił siedmioletnią rowerzystkę. Grozi mu osiem lat więzienia.

Jak ustaliliśmy, zarzuty zostały postawione tuż przed Bożym Narodzeniem. - Mężczyzna jest podejrzany o spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym - powiedziała Aleksandra Skrzyniarz, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Jak dodała, podejrzany nie przyznał się do winy. W sprawie został powołany kolejny biegły zajmujący się rekonstrukcją wypadków.

Do zdarzenia doszło w maju w miejscowości Krupia Wólka w powiecie piaseczyńskim. Jadąca na rowerze siedmiolatka została potrącona przez kierowcę opel. W wyniku odniesionych obrażeń dziewczynka zmarła.

Wypadek miał miejsce na drodze przebiegającej przez środek malej miejscowości. Za kierownicą siedział 27-latek, był trzeźwy, podróżował z rodziną. Jak już pisaliśmy na tvnwarszawa.pl, tuż po zdarzeniu mężczyzna został przesłuchany, a następnie wrócił do domu.

Pierwsze ustalenia

Policjanci opisywali, na podstawie pierwszych ustaleń, że dziewczynka wraz z matką poruszały się rowerami w kierunku Prażmowa. - W pewnej chwili, z nieznanych przyczyn, dziecko zjechało na środek jezdni wprost pod koła nadjeżdżającego opla - relacjonował rzecznik piaseczyńskiej policji Jarosław Sawicki. Policja nie informowała, z jaką prędkością mógł jechać kierowca.

- Zniszczenia auta, uszkodzony lewy bok i szyba, świadczą o dużej sile uderzenia. Samochód zatrzymał się kilkadziesiąt metrów od miejsca zdarzenia - relacjonował z kolei Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.pl.

Do wypadku doszło na drodze, na której obowiązywało ograniczenie prędkości do 40 kilometrów na godzinę.

Autor:kz/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Zieliński, tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości