Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

Kraksa na przystanku. "Auto złożyło się jak harmonijka"

Warszawa

Lech Marcinczak / tvnwarszawa.plZderzenie trzech pojazdów na przystanku Norblin

W poniedziałek rano na Prostej doszło do zderzenia trzech pojazdów: autobusu, samochodu osobowego i ciężarówki. Nikt nie został ranny, ale - jak opisywał nasz reporter - osobówka nadaje się tylko do kasacji.

Do kolizji doszło około godziny 7 za ulicą Żelazną w kierunku ronda Daszyńskiego, na przystanku Norblin.

- Zderzyły się: autobus, osobowa toyota i ciężarówka. Nie ma osób rannych, policja pracuje na miejscu - poinformował Rafał Retmaniak z sekcji prasowej Komendy Stołecznej Policji.

Na miejsce pojechał reporter tvnwarszawa.pl Lech Marcinczak. - Na przystanek wjechał autobus numer 109, za nim zatrzymała się osobowa toyota, natomiast za nią nie zatrzymał się już tir i po prostu w nią wjechał - relacjonował przebieg zdarzenia.

"Złożyła się jak harmonijka"

I dodał, że po uderzeniu przez tira toyota została wepchnięta w autobus. - To daje w sumie trzy pojazdy uszkodzone, jednak najbardziej dostała oczywiście osobówka, która teraz nadaje się do kasacji - złożyła się jak harmonijka i z przodu, i z tyłu, wystrzeliły poduszki powietrzne. Po uderzeniu podniosła się też o jakieś 20 centymetrów, tylne koła oderwały się od ziemi - opisywał reporter.

Na miejsce przyjechały policja, pogotowie i nadzór ruchu. - Jeden pas w kierunku ronda Daszyńskiego jest zablokowany, ale nie ma dużych korków - zastrzegł Marcinczak.

Zderzenie trzech pojazdów na przystanku Norblin | Lech Marcinczak / tvnwarszawa.pl
Zderzenie na Woli | Lech Marcinczak / tvnwarszawa.pl
Zderzenie trzech pojazdów na przystanku Norblin | Lech Marcinczak / tvnwarszawa.pl
Zderzenie trzech pojazdów na przystanku Norblin | Lech Marcinczak / tvnwarszawa.pl

mp/b