Krakowskie Przedmieście do remontu. "Przywrócimy estetykę ulicy"

Warszawa

Przełożą kostkę brukową | ZDM
Przełożą kostkę brukową | ZDM
Przełożą kostkę brukową | ZDM
Przełożą kostkę brukową | ZDM
Przełożą kostkę brukową | ZDM
Przełożą kostkę brukową | ZDM
Przełożą kostkę brukową | ZDM
Przełożą kostkę brukową | ZDM
Przełożą kostkę brukową | ZDM

Drogowcy zamkną na 10 dni jezdnię Krakowskiego Przedmieścia. W tym czasie wymieniana będzie podbudowa i przekładana kostka brukowa.

Jak tłumaczy Zarząd Dróg Miejskich, prace mają na celu przywrócenie estetycznego wyglądu zapadniętej nawierzchni jednej z reprezentacyjnych ulic miasta jaką jest Trakt Królewski.

Utrudnienia przez 10 dni

Prace rozpoczną się 2 października. "Tym razem oprócz weekendowego zamknięcia, na odcinku ulic Królewska - Senatorska w dniach od 2 października do 10 października przeprowadzimy prace związane z wymianą podbudowy i przełożeniem kostki brukowej" – informuje Zarząd Dróg Miejskich.

Prace rozpoczną się o północy w piątek 2 października. Ze względu na technologię i konieczność związania betonu, arteria zostanie udostępniona dla kierowców i komunikacji miejskiej w poniedziałek, 12 października o godz. 4.00 rano.Zakaz ruchu na odcinku objętym pracami nie będzie obowiązywał m.in. mieszkańców. Dla nich możliwy będzie dojazd od strony ul. Miodowej do ul. Koziej. Od strony ul. Miodowej będzie także zapewniona obsługa Pałacu Ślubów.

Autobusy na objazdach

Jak podał urząd miasta, konieczna będzie zmiana tras autobusów. Od poniedziałku, 5 października od początku kursowania do piątku 9 października inaczej pojadą linie:

- 116, 178, 180, 503, 518, N44: w kierunku krańców CHOMICZÓWKA, KONWIKTORSKA, NOWODWORY, ZAJEZDNIA ŻOLIBORZ od skrzyżowania Krakowskie Przedmieście/Królewska pojadą ulicami: Królewska – pl. Piłsudskiego – Focha – Moliera – Senatorska – Miodowa i dalej swoimi trasami; w kierunku krańców WILANÓW, PKP URSUS, NATOLIN PŁN., DW.CENTRALNY od skrzyżowania Miodowa/Senatorska: Senatorska – Wierzbowa – pl. Piłsudskiego – Królewska – Krakowskie Przedmieście i dalej swoimi trasami;- 128, 175: w kierunku krańców SZCZĘŚLIWICE, LOTNISKO CHOPINA od skrzyżowania Moliera/Senatorska: Senatorska – Wierzbowa – pl. Piłsudskiego – Królewska – Krakowskie Przedmieście i dalej swoimi trasami;- 222: w kierunku krańca BIELAŃSKA od skrzyżowania Krakowskie Przedmieście/Królewska: Królewska – pl. Piłsudskiego – Focha – Moliera – Senatorska i dalej swoją trasą; w kierunku krańca SPARTAŃSKA od skrzyżowania Bielańska/Senatorska/Wierzbowa: Wierzbowa – pl. Piłsudskiego – Królewska – Krakowskie Przedmieście i dalej swoją trasą.

Tak wyglądały prace na Krakowskim Przedmieściu w 2014 roku:

Prace na Krakowskim Przedmieściu
Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl

ran/sk