Przygotuj się na:

77. ROCZNICA POWSTANIA - ZMIANY W KOMUNIKACJI

W niedzielę, w zawiązku z obchodami 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego stołeczna komunikacja miejska pojedzie inaczej. Zarząd Transportu Miejskiego uruchomi specjalne linie autobusowe łączące stacje metra i dworce kolejowe z Cmentarzem Wojskowym na Powązkach i Cmentarzem Wolskim. Z kolei do Muzeum Powstania Warszawskiego dowiozą zabytkowe tramwaje linii W.

Ulice

Kradną blokady zamiast płacić mandaty

Ulice

| video.udn.comfot. TVN 24

Mnożą się kradzieże blokad zakładanych na auta przez kontrolerów i strażników miejskich. W przypadku kiedy uda się złapać złodzieja na gorącym uczynku, to prokuratura umarza sprawę - alarmuje "Życie Warszawy".

W ciągu ostatnich kilku tygodni straż miejska zanotowała ponad 20 przypadków ściągnięcia blokad z samochodów. Za każdym razem urządzenia zostały skradzione albo zniszczone.

"Miały opinię niezdejmowanych"

- Jeszcze niedawno te blokady miały opinie niezdejmowanych. Ale widać, że ktoś opracował metodę ich usuwania - komentuje w rozmowie z "ŻW" Wojciech Szymalski z Zielonego Mazowsza.

Ukaranie sprawcy jest raczej niemożliwe, jeśli nie będzie bezpośrednich świadków lub nagrań z monitoringu. Z reguły właściciele aut udają zdziwionych i twierdzą, że żadnej blokady na kołach w swoim aucie nie mieli.

bf/par

Źródło zdjęcia głównego:  | video.udn.com