TVN Warszawa | Ulice

Wypadła z auta, została nim przygnieciona. Śmiertelny wypadek pod Sochaczewem

TVN Warszawa | Ulice

Aktualizacja:
Autor:
kk/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl / PAP
Śmiertelny wypadek na DK92 pod Sochaczewem

Policja bada okoliczności śmiertelnego wypadku na krajowej "92" pod Sochaczewem. W wyniku zderzenia dwóch aut osobowych zginęła młoda kobieta, a dwie kolejne kobiety zostały ranne. Na miejscu przeprowadzone zostały czynności z udziałem prokuratora. Droga była zablokowana przez kilka godzin.

Do wypadku doszło około godziny 5.30 w miejscowości Kożuszki-Parcel w powiecie sochaczewskim. Dwa samochody osobowe zderzyły się na drodze krajowej numer 92, na odcinku pomiędzy Sochaczewem a Błoniem.

OGLĄDAJ PROGRAM "7 ŻYĆ" O BEZPIECZEŃSTWIE NA POLSKICH DROGACH >>>

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podała w niedzielę rano, że w wypadku zginęła jedna osoba. Tę informację potwierdził w rozmowie z tvnwarszawa.pl Rafał Krupa, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sochaczewie. - Jest jedna ofiara śmiertelna. Trzy osoby zostały zabrane do szpitala. Wszystkie były przytomne - przekazał wstępne ustalenia. Jak opisywał, ofiarą wypadku jest kobieta. W wyniku zderzenia wypadła z pojazdu i została nim przygnieciona.

Policja bada okoliczności wypadku

W poniedziałek Komenda Powiatowa Policji w Sochaczewie poinformowała, że ofiarą wypadku była 22-letnia mieszkanka gminy Rybno. - Młoda pasażerka volkswagena zmarła na miejscu w wyniku odniesionych obrażeń, a jej koleżanka została przewieziona do szpitala, podobnie jak kobieta kierująca pojazdem marki Kia - relacjonuje Agnieszka Dzik, oficer prasowy sochaczewskiej policji.

Z ustaleń policji wynika więc, że ranne zostały dwie, a nie - jak początkowo podaliśmy - trzy osoby.

Śmiertelny wypadek na DK92 pod SochaczewemKPP Sochaczew

- Na miejscu pracowali funkcjonariusze ruchu drogowego, prewencji, grupa dochodzeniowo-śledcza wraz z technikiem kryminalistyki. Mundurowi wykonywali czynności pod nadzorem prokuratora. Obecny był również biegły - opisuje. Zaznacza też, że trwa ustalanie dokładnej przyczyny i okoliczności tragicznego wypadku.

W działaniach na miejscu zdarzenia brały również udział trzy zastępy straży pożarnej oraz pogotowie ratunkowe. Na czas czynności służb droga numer 92 była zablokowana, a kierowcom zalecano korzystanie z objazdów lokalnymi trasami. Po godzinie 11.00 GDDKiA przekazała, że jeden z pasów jezdni został udrożniony, a ruch odbywał się wahadłowo.

Informowaliśmy też o śmiertelnym wypadku na moście Gdańskim:

Tragedia na moście Gdańskim, zginął kierowca
Tragedia na moście Gdańskim, zginął kierowcaArtur Węgrzynowicz/tvnwarszawa.pl

Autor:kk/b

Źródło: tvnwarszawa.pl / PAP

Źródło zdjęcia głównego: OSP Budki Piaseckie

Pozostałe wiadomości