Kolejni pracownicy służby zdrowia zwolnieni z opłat za parkowanie

TVN Warszawa | Ulice

Autor:
katke/ran
Źródło:
tvnwarszawa.pl
ZDMStrefa płatnego parkowania (zdj. ilustracyjne)

Prezydent stolicy zdecydował, że za korzystanie ze strefy płatnego parkowania nie będą musieli płacić między innymi pracownicy domów pomocy społecznej, Narodowego Funduszu Zdrowia i sanepidu.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Władze Warszawy nie zawiesiły na czas epidemii opłat w Strefach Płatnego Parkowania Niestrzeżonego (SPPN). Prezydent stolicy Rafał Trzaskowski w ubiegłym miesiącu podjął natomiast decyzję o zwolnieniu z opłat personelu medycznego.

"Ich służba jest ważna"

We wtorek z kolei poinformował, że z tego obowiązku zwolnione będą kolejne grupy. Decyzję ogłosił na Twitterze. "Podjąłem decyzję o zwolnieniu z opłat w strefie płatnego parkowania pracowników placówek leczniczych, DPS-ów, NFZ i Sanepidu. Ich służba jest ważna dla naszego wspólnego bezpieczeństwa" - napisał.

Jak poinformował ratusz, podstawą do zawieszenia pobierania opłat jest przysłanie na adres poczty elektronicznej Zarządu Dróg Miejskich: parkowanie@zdm.waw.pl wykazu imion i nazwisk pracowników oraz numery rejestracyjne ich prywatnych pojazdów. Dokument musi być podpisany przez kierownika jednostki kwalifikowanym podpisem elektronicznym.

30 tysięcy miejsc

W Warszawie jest łącznie około 30 tysięcy miejsc w SPPN. 29 tysięcy mieszkańców posiada abonamenty. Listy osób i pojazdów upoważnionych do zerowej stawki są przekazywane do Zarządu Dróg Miejskich.

W związku z sytuacją epidemiczną, z opłat całkowicie zrezygnowały już samorządy m.in. Częstochowy, Gdyni, Krakowa, Koszalina, Opola, Płocka i Radomia

Na tvnwarszawa.pl pisaliśmy też, że Trzaskowski apelował, by rząd zmienił obostrzenia dotyczące komunikacji miejskiej:

"Mamy coraz więcej pasażerów w autobusach i tramwajach" Facebook / Rafał Trzaskowski

Autor:katke/ran

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: ZDM

Tagi:
Raporty: