Przygotuj się na:

TOPIEL ZAMKNIĘTA

Stołeczny ratusz poinformował w komunikacie, że od soboty do wtorku na ulicy Topiel na Powiślu będą prowadzone prace ciepłownicze. Znaczny fragment ulicy zostanie wyłączony z ruchu.

Ulice

Korki w popołudniowym szczycie. Wyjazdy na długi weekend

Ulice

Tomasz Zieliński /tvnwarszawa.plZjazd z Siekierkowskiej na Płowiecką

Cztery dni wolnego i pogoda, która zachęca do wyjazdu. Już w środę wielu warszawiaków postanowiło rozpocząć długi weekend. Nasz reporter sprawdzał, które ulice korkowały się najbardziej.

Cztery dni wolnego i pogoda, która zachęca do wyjazdu. Już w środę wielu warszawiaków postanowiło rozpocząć długi weekend. Nasz reporter sprawdzał, które ulice korkowały się najbardziej.

Około 21. ruch w mieście, a także na wylotówkach się uspokoił. - O godz. 20 w centrum miasta było już luźno, ale nadal korkują się wylotówki z Warszawy - informował nasz reporter. Wcześniej duże utrudnienia czekały na jadących Wisłostradą oraz podróżujących po Śródmieściu.

Wyjazdy na długi weekend obserwuje także stołeczna drogówka. - Na trasach wylotowych z Warszawy zaobserwowaliśmy zwiększony ruch. Na miejscu sytuację monitorują policjanci - mówiła po południu podkom. Iwona Jurkiewicz z komendy stołecznej. Jak informowała policja, nie ma wypadków ani innych zdarzeń drogowych, które dodatkowo utrudniłyby wyjazd ze stolicy.

Spacerowa stała, korki w centrum

- Przed godz. 16. na ul. Czecha na wysokości Starej Miłosnej nie było zwiększonego ruchu - mówił reporter tvnwarszawa.pl Tomasz Zieliński. Korkować zaczęło się natomiast na zjeździe z Trasy Siekierkowskiej na Płowiecką przed Traktem Lubelskim. - Sytuacja rozluźnia się dopiero za ulicą Kajki - dodawał Zieliński.

Korki były także na Dolnym Mokotowie i w Śródmieściu. - Praktycznie stoi ul. Spacerowa, duży ruch  także na ul. Sobieskiego w kierunku Wilanowa - mówił drugi z naszych reporterów Mateusz Szmelter. Dodaje, że utrudnienia w ruchu są jak zwykle w centrum. - Marszałkowska jest zakorkowana od pl. Konstytucji co najmniej do pl. Bankowego - informował.

- Przejazd od ul. Świętokrzyskiej do Solidarności zajął mi równe pół godziny - poinformował nasz reporter o godz. 17. Jego informacje potwierdzał Tomasz Zieliński. - Widać, że ludzie masowo wyjeżdżają na długi weekend. W normalne środowe popołudnie nie ma aż takich korków. Całe centrum stoi - mówił Zieliński.

Korki w al. Krakowskiejtargeo.pl

Jak informowali nas internauci, duże korki były też na alei Krakowskiej. Korkowało się od Okęcia aż do skrzyżowania alei z Mszczonowską.

Korek w tunelu Wisłostrady

Korki na WisłostradzieTomasz Zieliński /tvnwarszawa.pl

Samochody stały także w tunelu na Wisłostradzie w stronę wyjazdu na Gdańsk. - Sytuacja polepsza się na wysokości mostu Śląsko-Dąbrowskiego, tam nie ma utrudnień większych, niż zazwyczaj - mówił Tomasz Zieliński.

Korki występowały dalej od ul. Gwiaździstej - Samochody w zasadzie stoją w stronę wylotu z warszawy. Kierowcy zabierają ze sobą rowery oraz sprzęt pływacki i rekreacyjny - dodawał o godz. 17.30 Zieliński.

ep