Kończą prace na Pileckiego. Otwarcie planowane w listopadzie

Warszawa

Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.plPrace na Pileckiego

Dobiegają końca prace związane z modernizacją ul. Pileckiego na Ursynowie. "Pozostały już tylko odbiory techniczne oraz podłączenia realizowane przez RWE Stoen" – informuje urząd dzielnicy.

Ulica jest modernizowana na odcinku od Roentgena do Płaskowickiej. Zakończenie prac zaplanowano na 15 grudnia. Teraz urzędnicy poinformowali, że inwestycja wchodzi w ostatni etap prac.

Czas odbiorów

"Przebudowane zostały m.in, zatoki autobusowe, oświetlenie, odwodnienie, chodniki oraz droga rowerowa. Sygnalizacje świetlne na skrzyżowaniach czekają na podłączenie przez RWE Stoen" – informują urzędnicy z Ursynowa.Zanim jednak mieszkańcy pojadą nową ulicą sprawdzić prace musi m.in. nadzór budowlany. Wykonawca poinformował, że odbiory techniczne powinny zacząć się w pierwszych tygodniach października. "Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, kierowcy będą mogli jeździć "nową" ul. Pileckiego na początku listopada bieżącego roku" – informuje urząd dzielnicy.

Nowa jezdnia

Po przebudowie na ulicy Pileckiego będą po dwa pasy ruchu w każdą stronę. Ponadto pojawią się: nowe sygnalizacje świetlne na skrzyżowaniach, zatoki autobusowe, oświetlenie, odwodnienie, chodniki i droga rowerowa (będzie miała asfaltową nawierzchnię; ustawione zostaną stojaki). Wszystkie prace budowlane mają potrwać do połowy grudnia.

ran/b