Przygotuj się na:

WEEKENDOWE UTRUDNIENIA

Nachodzący weekend będzie pracowity dla drogowców i wodociągowców. Ci pierwsi dokończą naprawę nawierzchni buspasa w alei Stanów Zjednoczonych, drudzy będą działać na Płockiej. Zmiany w organizacji ruchu spowoduje też białołęcki Bieg Wolności i Warszawskie Spotkanie Wigilijne na Pradze Północ.

Koncert Beyonce, filmowcy na moście. Weekend z utrudnieniami

Warszawa

Urząd MiastaUtrudnienia na Saskiej Kępie

Mieszkańcy Saskiej Kępy i Powiśla muszą przygotować się na weekendowe utrudnienia w ruchu. Powód? Na Stadionie Narodowym wystąpią Beyonce i Jay-Z, a na moście Poniatowskiego pojawią się filmowcy.

To ma być muzyczna gratka. W sobotę (30 czerwca) o godzinie 19 na Narodowym swój wspólny koncert rozpoczną Beyonce i Jay-Z.

To niesie ze sobą utrudnienia. Pomiędzy 16 a 19 wyłączony z ruchu, za wyjątkiem pojazdów osób posiadających identyfikatory SK, pojazdów Zarządu Transportu Miejskiego, taksówek oraz jednośladów, będzie obszar Saskiej Kępy ograniczony ulicami:

aleją Józefa Poniatowskiego, Waszyngtona, Międzynarodową, al. Stanów Zjednoczonych oraz Wałem Miedzeszyńskim.

"Dopuszczony będzie przejazd wiaduktem ul. Saskiej i ul. Brazylijską do al. Stanów Zjednoczonych. Po zakończeniu imprezy, w przypadku gdy duża grupa widzów będzie chciała wracać do centrum pieszo, policja może podjąć decyzję o zamknięciu dla ruchu mostu Poniatowskiego i Alei Jerozolimskich pomiędzy rondem de Gaulle’a a rondem Waszyngtona" - podaje ratusz.

Przed i po koncercie pociągi II linii metra będą kursowały z częstotliwością co 3 minuty. Pojawią się także dodatkowe tramwaje linii 9. Jeżeli most zostanie zamknięty na trasy objazdowe zostaną skierowane tramwaje linii: 7, 9, 22, 24 i 25 oraz autobusy linii: 102, 111, 117, 146, 147, 158, 166, 507, 517, 521, N22, N24 i N72.

W tym czasie uruchomiona zostanie linia zastępcza Z kursująca na trasie: plac Zawiszy - Aleje Jerozolimskie - Nowy Świat - Aleje Ujazdowskie - Trasa Łazienkowska - most Łazienkowski - Wał Miedzeszyński - Zwycięzców - Saska - aleja Waszyngtona - rondo Wiatraczna.

Po koncercie uruchomione zostaną także dodatkowe kursy autobusów linii 509 (rondo Waszyngtona - aleja Zieleniecka - Nowodwory i rondo Waszyngtona - aleja Waszyngtona - Gocław oraz tramwajów linii 3 (Zieleniecka - Gocławek i Zieleniecka - Annopol) oraz 26 (Zieleniecka - osiedle Górczewska).

Filmowcy na moście

W niedzielę 1 lipca na moście Poniatowskiego będą pracowali filmowcy. Od północy do 18 przeprawa będzie całkowicie wyłączona z ruchu. Zamknięte dla ruchu będą obydwie jezdnie Jerozolimskich od ronda de Gaulle’a.

"Oznacza to, że nie będzie można pojechać do Wisłostrady ani wjechać z Wisłostrady na most lub w kierunku centrum. Utrzymana będzie natomiast możliwość wjechania z ul. Wał Miedzeszyński na al. J. Poniatowskiego w kierunku ronda J. Waszyngtona lub zjechania z al. J. Poniatowskiego na Wał Miedzeszyński lub Wybrzeże Szczecińskie. Kierowcy powinni korzystać z mostów Łazienkowskiego lub Świętokrzyskiego" - informuje urząd miasta.

Komunikacja pojedzie objazdami. Tramwaje linii 7 i 25 skręcą na rondzie z al. Zielenieckiej w al. J. Waszyngtona i dalej pojadą ul. Grochowską do pętli Gocławek. Linie 9 i 22 będą kończyły kursowanie na placu Starynkiewicza. Tramwaje linii 24 z Towarowej pojadą w ul. Grójecką i dalej do pętli Banacha. Linia turystyczna T będzie kursowała na zmienionej trasie ulicami: Towarową - Okopową - Słomińskiego - mostem Gdańskim - Starzyńskiego - Jagiellońską - Ratuszową - Targową - 11 Listopada - Stalową - Czynszową. Autobusy linii 111 i 166 pojadą objazdem przez most Świętokrzyski.

Linie: 158, 507, 517 i nocne N22, N72 i N24 będą kursowały mostem i Trasą Łazienkowską. Autobusy linii 117 pojadą do przystanku Metro Stadion Narodowy, a 521 zakończą kursowanie na rondzie Wiatraczna. Uruchomiona zostanie zastępcza linia Z-9 kursująca na trasie: pl. Narutowicza - Grójecka - Aleje Jerozolimskie - Nowy Świat - plac Trzech Krzyży - Aleje Ujazdowskie - plac Na Rozdrożu - Trasa Łazienkowska - most Łazienkowski - Wał Miedzeszyński - al Poniatowskiego - al. Waszyngtona - Grenadierów - Grochowska - rondo Wiatraczna.

Utrudnienia na moście Poniatowskiego
Urząd Miasta

Wtorkowy bieg

Z kolei we wtorek (3 lipca) wieczorem odbędzie się bieg B2Run. Start przy Kanale Piaseczyńskim na terenie pomiędzy Czerniakowską a stadionem Legii.

Jak informuje urząd miasta, w godzinach 19.00- 20.30 zamknięte dla samochodów będą ulice na trasie biegu: Myśliwiecka od wysokości Polskiego Radia do Szwoleżerów, Szwoleżerów od ul. Kawalerii do ul. Myśliwieckiej, Agrykola i al. Hopfera.

W tym czasie autobusy linii 108 i 162 pojadą objazdem ulicami Czerniakowską i Łazienkowską.

Wianki nad WisłąTVN24
wideo 2/2

Główne zdjęcie: James Watkins / BACKGRID UK

ran/mś