Przygotuj się na:

WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH 2019

W najbliższy weekend wielu mieszkańców Warszawy będzie odwiedzać groby. Podpowiadamy, jak dotrzeć na cmentarze, gdzie spodziewać się zmian i utrudnień oraz którędy pojadą linie cmentarne.

Komunikacja na objazdach. Prawie 30 linii zmienia trasy

Warszawa

TVN 24Marsz rozpocznie się o 13

Niedziela upłynie w Warszawie pod znakiem marszy i manifestacji. Dla kierowców oznacza to problemy ze swobodnym przejazdem, szczególnie przez centrum i Mokotów. Na utrudnienia muszą przygotować się także pasażerowie komunikacji miejskiej. Swoje trasy może zmienić w sumie blisko 30 autobusów i tramwajów.

Już około południa kierowcy powinni omijać okolice pl. Trzech Krzyży i Al. Ujazdowskie. O godz. 12 na placu zaczną się zbierać uczestnicy V Marszu Wolności i Solidarności organizowanego przez Prawo i Sprawiedliwość. O godz. 13 uczestnicy pochodu mają ruszyć Al. Ujazdowskimi przed siedzibę Trybunału Konstytucyjnego przy al. Szucha (pierwotnie mieli skończyć przed pomnikiem Józefa Piłsudskiego przy Belwederze). Utrudnień w tym rejonie trzeba spodziewać się do godz. 16. Organizatorzy zgłosili, że w marszu weźmie udział około 5 tys. osób.

Będą się modlić na Mokotowie

W niedzielę ulicami stolicy przejdzie także Pokutny Marsz Różańcowy. Organizatorzy zapowiadają, że może w nim wziąć udział około 20 tys. osób. Czasowo z ruchu wyłączone mogą być ulice na Mokotowie. Na początek, o godz. 12.30, uczestnicy pochodu, spotkają się na mszy św. w kościele św. Kazimierza Królewicza Patrona Polski przy ul. Chełmskiej.

Następnie przejdą ulicami: Chełmską, Czerską, Chełmską, Dolną, Puławską i Woronicza. Jak informują organizatorzy, podczas przemarszu modlić się będą "o nawrócenie środowisk dziennikarskich, o zaprzestanie kłamstw i nienawiści w mediach".

Niedzielne manifestacje
Rafał Guz / PAP / targeo.pl

Przejdą na al. Szucha

W niedzielę wieczorem utrudnień można spodziewać się także na Starym Mieście i Trakcie Królewskim. Jak informuje stołeczny ratusz, w godz. 16.45-21.00 przed Kościołem Matki Bożej Łaskawej przy ul. Świętojańskiej 10 odbędzie się zgromadzenie publiczne, którego uczestnicy przejdą ulicami: Świętojańska, pl. Zamkowy, Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, pl. Trzech Krzyży, Wiejska, Matejki, Al. Ujazdowskie, pl. Na Rozdrożu i al. Szucha. Organizatorzy zgromadzenia zapowiadają, że weźmie w nim udział około 300 osób.

Zmiany w komunikacji

Jak informuje ZTM, w związku z niedzielnymi marszami i manifestacjami utrudnień powinni spodziewać się także pasażerowie komunikacji miejskiej.

Swoje trasy czasowo zmienić mogą linie autobusowe: 107, 108, 116, 118, 119, 127, 141, 159, 166, 171, 172, 174, 180, 195, 218, 222, 501, 503, 519, 522, 700 oraz tramwaje numer: 4, 10, 14, 18, 31 i 35.

W sobotę na ulice wyszli uczestnicy marszu organizowanego m.in. przez Komitet Obrony Demokracji:jk/sk

Manifestacja przed Pałacem Prezydenckim
TVN24