Komisja była, decyzji nie ma. Kiedy otwarcie mostu?

Dawid Krysztofiński/ tvnwarszawa.plSpacerowicze już testowali most

- Nie ma jeszcze pozwolenia na użytkowanie mostu Marii Skłodowskiej-Curie - powiedziała po komisji, która zebrała się na budowie przeprawy, rzeczniczka ZMID Małgorzata Choińska.

W ubiegłym tygodniu urzędnicy stołecznego ratusza przyznali, że z otwarciem nowej przeprawy szykują się na weekend 24-25 marca. Jednak podkreślali, że wszystko zależy od uzyskania od nadzoru budowlanego pozwolenia na użytkowanie mostu. Zanim zostanie wydane, na most musi wejść komisja, złożona z inspektorów budowlanych. Muszą oni sprawdzić wykonanie trasy i to, czy odpowiada informacjom zawartym w dokumentach dotyczących przeprawy.

- Wszystkie niezbędne dokumenty otrzymaliśmy w środę. Dziś na moście zbierze się komisja - poinformował w czwartek rano tvnwarszawa.pl Jaromir Grabowski, wojewódzki inspektor nadzoru budowlanego.

Jeszcze czekamy

- Nie ma jeszcze pozwolenia na użytkowanie mostu Marii Skłodowskiej-Curie - powiedziała po komisji, rzeczniczka ZMID Małgorzata Choińska. Jak tłumaczy, decyzję o otwarciu musi teraz podjąć inspektor nadzoru budowlanego.

- Wieści są dobre. Mamy nadzieję, że jeszcze dziś będziemy mogli przekazać informacje o otwarciu mostu. Liczymy, że impreza otwarcia odbędzie się w ten weekend - mówi nam nieoficjalnie jeden z urzędników stołecznego ratusza.

Budowa z problemami Budowa mostu rozpoczęła się w 2009 roku i napotkała wiele kłopotów - fale powodziowe, problemy z dostarczeniem przęsła czy ostrą zimą na przełomie 2010 i 2011 roku. Pierwotnie umowa zobowiązywała wykonawcę do zakończenia prac do 21 grudnia 2011 roku. Tego samego dnia Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych podpisał aneks, który przedłużył ten termin do końca czerwca tego roku. Pod koniec lutego urzędnicy złożyli wniosek o pozwolenie na użytkowanie części drogowej przeprawy.

Do zrobienia jest jeszcze część tramwajowa. Wykonawca ma na to czas do końca czerwca 2012 roku. Wybuduje też wiadukt w ulicy Modlińską.

as//mz

Źródło zdjęcia głównego: Dawid Krysztofiński/ tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości