Przygotuj się na:

JAK DOJECHAĆ NA CMENTARZE?

Na cmentarze we Wszystkich Świętych w Warszawie najlepiej dojechać komunikacją miejską. Ratusz przedstawił, jak i kiedy będą kurować linie cmentarne. Równocześnie urzędnicy zachęcają, aby groby najbliższych odwiedzić wcześniej.

Ulice

Kolizje, awarie, zasłabnięcia Pechowy piątek tramwajów

Ulice

fot
fot

Piątkowe popołudnie obfitowało w pechowe zdarzenia z udziałem warszawskich tramwajów. Rembielińska, Towarowa, Mickiewicza, Jana Pawła II, Wilanowska... Pasażerowie i kierowcy musieli zmagać się z licznymi utrudnieniami.

Zaczęło się około godziny 15:30 na rogu al. Jana Pawła II i ulicy Nowolipki. Samochód zderzył się z tramwajem linii 16 jadącym w kierunku Mokotowa. Godzinę później na rogu Rembielińskiej i Julianowskiej tramwaj linii 4 zderzył się z ciężarówką, która najprawdopodobniej zajechała mu drogę.

Później na rogu Towarowej i Kolejowej samochód osobowy wjechał pod tramwaj linii 22. Kierowca trafił do szpitala, a sama kolizja zaowocowała też uszkodzeniem sygnalizacji świetlnej. Tym razem utrudnienia odczuli więc także kierowcy samochodów.

Mniej więcej w tym samym czasie na moście Poniatowskiego zepsuł się tramwaj linii 24 jadący w kierunku Gocławka. Ruch był wstrzymany przez około 20 minut.

"Czarny piątek"

Na tym nie koniec. Około 17:30 na skrzyżowaniu Królewskiej z Marszałkowską tramwaj linii 35 stanął na przystanku i już nie ruszył. Okazało się, że motornicza zasłabła. Pomocy udzieliła jej załoga karetki pogotowia.

Dokładnie w tym samym czasie na Żoliborzu doszło do kolejnej kolizji. Na rogu Mickiewicza i Kątowej samochód wjechał pod tramwaj. Kierowca zasłabł za kierownicą i uderzył w 15-tkę.

Z kolei przed godziną 18:00 na pętli Wilanowska doszło do awarii zasilania. Tramwaje nie kursowały przez około 15 minut w obu kierunkach. - Nie wiemy, skąd ten spadek napięcia. Być może to przez ozdoby świąteczne, które pojawiają się w całym mieście - powiedziała Teresa Ktowica z Tramwajów Warszawskich. I dodała: - To czarny piątek.

Po godzinie 19:00 ruch wstrzymano z kolei na skrzyżowaniu al. Solidarności z Towarową, gdzie tramwaj linii 8 w kierunku Młynarskiej zderzył się z taksówką, która prawdopodobnie wjechała na skrzyżowanie na czerwonym świetle. Kierowcę pogotowie opatrzyło na miejscu.

Zderzenie tramwaju z osobówką na ul. Mickiewicza fot. MikołajZderzenie tramwaju z osobówką na ul. Mickiewicza fot. Mikołaj

Mapy dostarcza Targeo.pl

ul. Towarowa/Kolejowa

Mapy dostarcza Targeo.pl

ul. Rembielińska/Matki Teresy z Kalkuty

Mapy dostarcza Targeo.pl

al. Solidarności/Jana Pawła II

Mapy dostarcza Targeo.pl

ul. Mickiewicza/Kątowa

as

Pozostałe wiadomości