Kolizja na obwodnicy Janek. "Samochód dostawczy na boku"

Ulice

Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.plZderzenie na obwodnicy Janek

Samochód dostawczy przewrócił się na bok na obwodnicy Janek. Doszło do tego po zderzeniu z innym autem. Na jezdni w kierunku Warszawy utworzył się korek.

Do zderzenia doszło około godziny 15 na trasie S8, na wysokości miejscowości Puchały (powiat pruszkowski).

- 86-letni kierowca BMW uderzył w tył samochodu dostawczego marki Iveco, który w wyniku zderzenia przewrócił się na bok. Obaj kierowcy byli trzeźwi - poinformowała Karolina Kańka z pruszkowskiej policji.

I dodała, że na miejscu policjanci wyjaśniali okoliczności zderzenia. Wezwane zostało również pogotowie ratunkowe i straż pożarna.

- Jedna osoba została niegroźnie poszkodowana - mówił Karol Kroć z pruszkowskiej straży pożarnej. Jak przekazała nam Kańka, nie było jednak konieczności przewiezienia jej do szpitala.

Przewoził inny samochód

- Samochód dostawczy przewoził volkswagena golfa. Na miejscu zderzenia pierwsi pojawili się strażacy z OSP w Raszynie, którzy zabezpieczyli oba pojazdy i teren kolizji - przekazał reporter tvnwarszawa.pl Tomasz Zieliński.

Zablokowane były dwa pasy jezdni w kierunku Warszawy oraz pas dojazdowy do trasy S8. Ruch odbywał się wyłącznie lewym pasem. Jak precyzował Kroć, utrudnienia zaczynały się na ósmym kilometrze obwodnicy, na wysokości rzeki Raszynki.

- Możliwe, że konieczne będzie ściągnięcie dźwigu, który podniesie auto dostawcze. Utrudnienia mogą potrwać nawet około dwóch godzin - ostrzegała Kańka.

Zderzenie na obwodnicy JanekMapy Targeo

kk/b