Przygotuj się na:

MECZ NA STADIONIE NARODOWYM

We wtorek na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski zagra ze Słowenią. To oznacza utrudnienia dla mieszkańców, szczególnie na Saskiej Kępie. Kibice pojadą komunikacją miejską za darmo.

Kolejny etap przebudowy Trasy AK. Węziej przy Modlińskiej i Powązkowskiej

Warszawa

UM WarszawaZmiany na Trasie AK od 26 lutego

Drogowcy rozpoczynają kolejny etap przebudowy Trasy Armii Krajowej. W czwartek wieczorem zamknięty zostanie fragment Trasy Toruńskiej na węźle Modlińska. To jednak nie koniec utrudnień. W piątek z ruchu wyłączony zostanie zachodni wiadukt łączący Maczka z Powązkowską.

W czwartek drogowcy rozpoczną przygotowania do budowy łącznicy z mostu, która powstaje nad ul. Modlińską. Zmiana organizacji ruchu na Trasie Toruńskiej zostanie wprowadzona od godz. 22. Wtedy to drogowcy wyłącza z ruchu północną jezdnie główną. Zwężona o jeden pas zostanie także jezdnia południowa.Ruch z kierunku Marek przeniesiony zostanie na północną jezdnię Trasy Toruńskiej. Kierowcy będą mieć tam do dyspozycji dwa pasy ruchu. Możliwy będzie także zjazd na ślimak do ul. Jagiellońskiej oraz przez pętlę autobusową i do ul. Modlińskiej. Jak informują drogowcy, na południowej jezdni ruch będzie odbywał się normalnie.

Prace potrwać mają do marca.

Od 27 lutego węziej przy Powązkowskiej

Kolejne zmiany czekają kierowców w piątek, 27 lutego. Drogowcy pojawią się wtedy na wiadukcie nad Trasą AK, który łączy ulice Powązkowską i Maczka. Na czas przebudowy tego odcinka ruch w obu kierunkach odbywać się będzie wiaduktem wschodnim.Kierowcy nie będą mogli poruszać się po jezdni w kierunku ul. Okopowej, a ruch w obu kierunkach poprowadzony zostanie jezdnią, która do tej pory samochody poruszały się w stronę Powstańców Śląskich.

Organizacja ruchu będzie się zmieniać

Dla kierowców kłopotliwy może okazać się fakt, że liczba pasów dostępnych w danym kierunku będzie się zmieniać w zależności od natężenia ruchu. Jak podają drogowcy, pomiędzy godz. 22 a 12 dwa pasy ruchu będą prowadziły w kierunku ul. Okopowej, a jeden w stronę ul. Powstańców Śląskich. Od godz. 12 do 22 kierowcy pojadą zaś dwoma pasami w kierunku Powstańców Śląskich, a liczba pasów w stronę Okopowej zostanie ograniczona do jednego.

Organizacja ruchu w godz. 12-22 (od piątku)
UM Warszawa
Organizacja ruchu w godz. 22-12 (od piątku)
UM Warszawa

Ponadto, przez cały czas przebudowy kierowcy będą mogli skorzystać ze zjazdu w prawo z ul. Maczka na Trasę AK oraz z ul. Powązkowskiej w kierunku mostu Grota. Wyłączone z ruchu zostaną zaś zjazdy z Powązkowskiej w kierunku Prymasa Tysiąclecia oraz z Maczka w stronę mostu.

Przebudowa Trasy AK

Utrudnienia związane są z przebudową Trasy Armii Krajowej do parametrów drogi ekspresowej S8. Zakres prac to m.in. zmiana szerokości jezdni głównych, połączenie istniejących i projektowanych węzłów na Trasie AK. Ma ona potrwać do października 2015 r.

Tak wyglądały prace na wiadukcie nad Trasą AK w styczniu:

Rozpoczęto prace na wiadukcie nad Trasą AK
Dawid Krysztofiński / tvnwarszawa.pl

jk