Kolejny dzień korków na Grochowskiej. "Kierowcy się przyzwyczają"

Warszawa

Artur Węgrzynowicz/ tvnwarszawa.plUtrudnienia na Grochowskiej

Kolejny dzień utrudnień na objeździe zamkniętego fragmentu ronda Wiatraczna. Przedstawiciel miejskiego inżyniera ruchu zapowiedział, że sprawdzi, czy przyczyną korków jest za krótkie zielone światło dla kierowców skręcających w Grenadierów.

- Poprosimy Tramwaje Warszawskie, które są odpowiedzialne za wprowadzoną organizację ruchu, aby sprawdziły, co powoduje na objeździe korki – powiedział Tomasz Kunert z biura prasowego ratusza.

Jednocześnie poprosił kierowców o cierpliwość. – Po wprowadzeniu nowej organizacji ruchu, przez kilka pierwszych dni tworzą się korki. Z biegiem czasu kierowcy się przyzwyczają do tymczasowej organizacji i ruch będzie płynniejszy – przewiduje Kunert.

Korki tworzą się na ulicy Grochowskiej. Jak relacjonował w poniedziałek po południu reporter tvnwarszawa.pl, na skręt w Grenadierów trzeba czekać nawet 20 minut.

Według kierowców, problemem jest za krótkie zielone światło do skrętu. Na razie nie wiadomo, czy faktycznie sygnalizacja jest powodem utrudnień. Sprawdzą to tramwajarze wspólnie z miejskim inżynierem ruchu.

- Na ewentualne decyzje trzeba poczekać – zastrzegł Kunert.

Remontują torowisko

Jezdnia ronda Wiatraczna pomiędzy ul. Grochowską i al. Waszyngtona została zamknięta w ubiegłym tygodniu. Powodem jest drugi etap prac remontowych torów tramwajowych.

W czasie prac południowa jezdnia ul. Grochowskiej (prowadząca w kierunku pl. Szembeka) kończy się ślepo przed rondem. Jadący od strony Pragi Północ mogą tu dojechać i zawrócić lub skręcić wcześniej w ul. Modrzewiową. Ruch na północnej jezdni ul. Grochowskiej, czyli w kierunku Pragi Północ, odbywa się bez utrudnień.

Nie ma możliwości wyjazdu z ul. Wiatracznej na rondo Wiatraczna w kierunku al. Waszyngtona lub al. Stanów Zjednoczonych. Ślepo przed Rondem Wiatraczna kończy się również al. Waszyngtona (utrzymany jest tylko dojazd do ul. G. Garibaldiego).

Kierowcy muszą skręcać w ul. Międzyborską lub ul. Kinową, aby dojechać ul. Grenadierów do al. Stanów Zjednoczonych. Dla jadących od Mostu Józefa Poniatowskiego objazdy zostały wytyczone przez ul. Wał Miedzeszyński i al. Stanów Zjednoczonych.

Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała do 25 lipca.

bf/r