Kolejne zmiany w ruchu na Targowej

Warszawa

| Getty Imagesfot. UM Warszawa

Od piatku zawężone o jeden pas ruchu będą obydwie jezdnie ul. Targowej. Nie będzie też możliwości skrętu w lewo z Targowej w Kijowską. Utrudnienia też dla pasażerów: aż 11 lini autobusowych zmieni swoje trasy już tej nocy.

Jadąc ulicą Targową (od strony dworca Wileńskiego) nie będzie można z zachodniej jezdni skręcić w lewo w ulicę Kijowską (w stronę Dworca Wschodniego).

Wschodnie jezdnie Targowej w obu kierunkach zostaną zwężone do dwóch pasów ruchu pomiędzy ul. Zamoyskiego a ul. Kijowską.

Ponadto od piątku będzie można skręcać z Targowej w ul. Zamoyskiego. Kierowcy będą mogli też przejechać na wprost na skrzyżowaniu Targowej z Kijowską. Tam do ich dyspozycji będą po dwa pasy w każdym kierunku.

Zmiany dla pasażerów

W czwartek od godziny 22.00 linie autobusowe: 120, 169, 302, 718, 738, 805, N02, N03, N71, jadące w kierunku dworca Wschodniego, do odwołania zostaną skierowane na trasy objazdowe - od skrzyżowania ulic Targowa/Ząbkowska ulicami: Ząbkowska – Brzeska – Kijowska i dalej własnymi trasami.

Linia 140 od skrzyżowania ulic Ząbkowska/Brzeska ulicami: Brzeska – Kijowska i dalej własną trasą. Natomiast na swoją starą trasę wróci linia 125.

Uruchomione zostaną przystanki:

KIJOWSKA 56 zlokalizowany przy ul. Kijowskiej za skrzyżowaniem z ul. Brzeska w kierunku Dw. Wschodniego, obowiązujący jako stały dla linii 120, 140, 169, 302, 718, 738, 805 oraz jako „warunkowy" dla linii N02, N03, N71.

ZĄBKOWSKA 55 zlokalizowany przy ul. Ząbkowskiej za skrzyżowaniem z ul. Targową, obowiązujący jako stały dla linii 120, 169, 302, 718, 738, 805 oraz jako „warunkowy" dla linii N02, N03, N71.

Do października

Utrudnienia na ul. Targowej związane są z modernizacją trasy tramwajowej Dworzec Wileński – Stadion Narodowy – Rondo Waszyngtona. Cała inwestycja podzielona jest na 4 etapy, wszystkie prace mają zakończyć się w październiku.

Nowe tory i przystanki

Torowisko zostanie ułożone w nowoczesnej technologii – na trwałej konstrukcji, z odwodnieniem i elementami wyciszającymi. Zmodernizowanych zostanie sześć przystanków tramwajowych w trzech zespołach – na skrzyżowaniu ulic Targowej i Kijowskiej, u zbiegu ulic Targowej, Zamoyskiego i al. Zielenieckiej oraz na pętli Zieleniecka.

Remont torów na Żoliborzu

W piątek o godz. 8.00 zaczną się też utrudnienia dla mieszkańców Żoliborza. Do wtorku 12 lipca kierowcy jadący pl. Inwalidów od strony ul. Czarnieckiego nie będą mogli wjechać w ulicę Mickiewicza. Ruch na ul. Mickiewicza w kierunku pl. Wilsona będzie się odbywał normalnie. Powodem jest remont torowiska w ul. Mickiewicza na odcinku od placu Inwalidów do Mierosławskiego.

bf/mz