Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Kolejne utrudnienia na A2. Zderzyły się dwa auta

Warszawa

targeoKolizja na autostradzie A2

Kolizja na autostradzie A2, w pobliżu Grodziska Mazowieckiego. - Samochód ciężarowy zderzył się z osobowym volkswagenem - informuje policja. Są utrudnienia w kierunku Poznania.

Do zdarzenia doszło przed godziną 12.00, na odcinku autostrady między zjazdami na Grodzisk Mazowiecki i Żyrardów.

W kolizji brało udział ciężarowe renault i osobowy volkswagen.

- Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierujący ciężarówką uderzył w volkswagena podczas zmiany pasa ruchu – informuje nas Katarzyna Zych, oficer prasowy komendy w Grodzisku Mazowieckim.

Jak dodaje, nikomu nic się nie stało.

Utrudnienia w ruchu

Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami. Zych ostrzega, że zablokowany jest lewy pas ruchu w kierunku Poznania. - Policjanci pracują na miejscu, aby udrożnić ruch – dodaje.

Według Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, utrudnienia mogą potrwać nawet 2 godziny.

Pierwszą informację o zdarzeniu dostaliśmy na Kontakt 24. Jak informował Reporter 24, w kolizji mógł brać udział samochód Żandarmerii Wojskowej. Informację sprostowała jednak Katarzyna Zych, która powiedziała, że pojazdy żandarmerii nie uczestniczyły w kolizji. Zatrzymały się jedynie na miejscu zdarzenia, aby sprawdzić, czy ktoś potrzebuje pomocy.

Płonący samochód

To nie pierwsze zdarzenie na A2 w piątek. Kilka godzin wcześniej informowaliśmy na tvnwarszawa.pl o samochodzie osobowym, który płonął w rejonie węzła Wiskitki.

Jak poinformowała straż pożarna, samochodem jechały dwie osoby. Nikomu nic się nie stało.

Pożar na A2
habas1, Asia Skarbek | Kontakt24

kw/pm