Kolejne prace na Grochowskiej, zmiany na Kruczej i na Postępu

Warszawa

Prace i zmiany na drogach | UM
Prace i zmiany na drogach | UM
Prace i zmiany na drogach | UM
Prace i zmiany na drogach | UM
Prace i zmiany na drogach | UM
Prace i zmiany na drogach | UM

Stołeczni tramwajarze rozpoczynają kolejny etap prac na Grochowskiej. Od poniedziałku, 24 czerwca zacznie się wymiana torowiska na wysokości ulicy Podskarbińskiej. Będą zmiany.

Nowy etap prac rozpocznie się od przebudowy kanalizacji. Od piątku, od godziny 6, do soboty do godziny 22 północna jezdnia Grochowskiej, pomiędzy Kaleńską i Podskarbińską zostanie zwężona do jednego pasa.

W poniedziałek 24 czerwca, rozpocznie się z kolei wymiana torowiska na przejeździe na wysokości Podskarbińskiej.

"Od godziny 5 jadący ulicą Podskarbińską nie będą mogli przejechać na wprost przez skrzyżowanie w kierunku Międzyborskiej. Kierujący będą musieli skręcić w prawo w ulicę Grochowską, a przed Weterynaryjną będą mogli zawrócić na tymczasowym przejeździe przez torowisko.

Podobnie jadący ulicą Grenadierów nie będą mogli bezpośrednio skręcić w lewo ani pojechać prosto. Będą musieli skręcić w prawo do tymczasowego przejazdu przed ulicą Siennicką.

Z tymczasowych przejazdów będą korzystały także autobusy linii 102, 135, 311 oraz nocnych N21 i N71" - czytamy w komunikacie urzędu miasta.

Wraz z końcem roku szkolnego, zawieszone zostanie kursowanie tramwajów linii 3 i 22. Tramwaje linii 6 i 26 nadal będą kursowały aleją Zieleniecką i aleją Waszyngtona. Uruchomiona zostanie zastępcza linia tramwajowa 73 na trasie: Annopol – Rembielińska – Matki Teresy z Kalkuty – Odrowąża – rondo Żaba – 11 Listopada – Targowa – plac Wileński – Targowa – aleja Zieleniecka – rondo Waszyngtona – most Poniatowskiego – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy – Towarowa – Okopowa – rondo Radosława – aleja Jana Pawła II – plac Grunwaldzki – Broniewskiego – Piaski.

Zmiany na Kruczej i Postępu

Także w poniedziałek rozpoczną się prace ciepłowników na Kruczej, pomiędzy Alejami Jerozolimskimi a Chmielną.

Zostały podzielone na kilka etapów.

"W pierwszym, od 24 czerwca do 1 lipca, zwężona będzie jezdnia prowadząca w kierunku pl. Powstańców Warszawy.

W kolejnym etapie, od 2 do 15 lipca, węziej będzie na jezdni prowadzącej w kierunku Al. Jerozolimskich. Przed skrzyżowaniem tych ulic kierowcy będą mieli do dyspozycji jeden pas, ponadto wprowadzony zostanie zakaz skrętu w lewo w Aleje w kierunku ronda De Gaulle’a.

Następnie, od 16 lipca do 20 sierpnia, zwężona zostanie zachodnia jezdnia, ale na wysokości ulicy Widok" – podaje ratusz.

Z kolei od wtorku 25 czerwca, od godziny 7 na Postępu obowiązywał będzie jeden kierunek ruchu. Od budynku numer 15 będzie można pojechać wyłącznie w kierunku Marynarskiej.

Jadąc Postępu od północy będzie można zawrócić pod nowo wybudowanym wiaduktem. Pomiędzy Marynarską a budynkiem numer 12 będzie można pojechać tylko w kierunku ulicy Cybernetyki. Nie będzie można także przejechać w ciągu ulicy Postępu przez Marynarską.

Objazd poprowadzony zostanie ulicami Marynarską i Wołoską. Taka organizacja ruchu potrwa do początku lipca.

Na tvnwarszawa.pl informowaliśmy o utrudnieniach związanych z przebudową ulicy Włodarzewskiej:

ab/r

Kierowcy jeżdzą pod prąd na Włodarzewskiej Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl
wideo 2/2