Kolejne podejście do drogi rowerowej wzdłuż Puławskiej

ZDMBędzie droga rowerowa przy Puławskiej

Droga rowerowa przy Puławskiej rodzi się w bólach. Po ubiegłorocznym fiasku przetargu na jej budowę, drogowcy podzieli ten projekt na części. Właśnie ogłosili przetarg na budowę fragmentu od Żołny do granicy miasta.

W ostatnich dniach Zarząd Dróg Miejskich ogłosił przetarg na budowę. Składa się z dwóch części - jedna dotyczy tej, która będzie przebiegać po zachodniej, a druga tej po wschodniej stronie Puławskiej.

Do października

Obie drogi powstaną na odcinku od Żołny do granic miasta. Każda będzie miała długość około 3,5 kilometra.

Chętni mogą składać oferty do 2 maja. Czas na wykonanie drogowcy dali do końca października tego roku.

Na razie kierowcy jednośladów mogą skorzystać na Puławskiej jedynie z fragmentarycznych odcinków. Kawałek jest na samym początku Puławskiej - od placu Unii Lubelskiej do Goworka. Następny ciągnie się od Dolnej do Domaniewskiej. Potem jest jeszcze ciąg pieszo-rowerowy wzdłuż muru Służewca. Jest tez kilka krótkich odcinków przy skrzyżowaniu z Pileckiego, a także przy skrzyżowaniu z Południową Obwodnicą Warszawy.

Unieważniony przetarg

Jeszcze w ubiegłym roku Zarząd Dróg Miejskich próbował wyłonić wykonawcę, który zbuduje odcinek od Domaniewskiej do granic miasta. Otwarcie ofert w pierwszym przetargu nastąpiło 20 marca 2017 roku. Okazało się, że ofertę złożył tylko jeden wykonawca, a zaproponowana cena była ponad trzykrotnie większa niż zaplanował ZDM. Dlatego ZDM zdecydował się unieważnić przetarg i podzielić budowę ścieżki na mniejsze na odcinki.

Drogowcy zapewniają, że prace trwają.

- W tym momencie w dziewięćdziesięciu procentach mamy gotowy fragment pomiędzy aleją Wyścigową a Poleczki. Od marca wznowiliśmy prace od strony ulicy Romera - zostały wykonane już roboty ziemne, a wkrótce będziemy układać chodnik i asfalt - tłumaczy Karolina Gałecka, rzeczniczka ZDM.

I dodaje, że odcinek od Żołny do granic miasta jest ostatnim etapem.

ZOBACZ TEŻ MATERIAŁ O ŚCIEŻCE ROWEROWEJ PRZY GDAŃSKIEJ:

[object Object]
Ścieżka rowerowa po poprawieMateusz Szmelter/ tvnwarszawa.pl
wideo 2/3

ran/pm

Źródło zdjęcia głównego: ZDM

Pozostałe wiadomości