Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Kolejka chętnych do budowy ważnego odcinka A2

Warszawa

GDDKiAPrzetarg na kolejny odcinek

Na wybudowanie liczącego około dziewięć kilometrów fragmentu autostrady A2 od węzła Konik do początku obwodnicy Mińska Mazowieckiego złożono 13 ofert - poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w komunikacie.

Najniższą cenę opiewającą na 302 mln zł zaoferowała spółka Polaqua, natomiast najwyższą - 419 mln zł - konsorcjum Mirbudu i Przedsiębiorstwa Budowy Dróg i Mostów Kobylarnia.

Budżet GDDKiA na budowę tego odcinka wynosi 393,2 mln zł.

Oferty w przetargu

Wszyscy wykonawcy zadeklarowali 29-miesięczny termin realizacji i 10-letni okres gwarancji.

Według planów GDDKiA umowa z wykonawcą ma zostać podpisana latem tego roku. Realizacja inwestycji ma zakończyć się zaś w 2020 roku.

Postępowanie zostało ogłoszone w trybie przetargu ograniczonego, dwustopniowego.

W pierwszym etapie zostało złożonych 17 wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu. Pozytywną weryfikację przeszli wszyscy i ci wykonawcy otrzymali zaproszenia do składania ofert.

Jak czytamy w komunikacie, złożone oferty będą badane i oceniane przy zastosowaniu następujących kryteriów: cena, okres gwarancji i termin realizacji.

CZYTAJ TEŻ NA TVN24BIS.PL

TAK WYGLĄDAŁO NADANIE NAZWY AUTOSTRADZIE:

Uroczystości nadania Autostradzie A2 symbolicznej nazwy "Autostrada Wolności"
TVN24

mb/ms