Kłótnia o zamkniętą estakadę

Warszawa

| huffingtonpost.com, VimeoZamknięta estakada nad rondem Starzyńskiego fot. TVN Warszawa

Kierowcy jadąc w z Pragi w stronę Mostu Gdańskiego nie mogą wjechać na estakadę nad rondem Starzyńskiego. - Zamknęliśmy wiadukt profilaktycznie, na prośbę Tramwajów Warszawskich - twierdzi Adam Sobieraj, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich. - Nie mamy z tym zamknięciem nic wspólnego - odpowiada Teresa Kotwica z Tramwajów Warszawskich.

Zdaniem drogowców, to tramwajarze poprosili o wyłączenie estakady z ruchu. Samochody miały przeszkadzać przy pracach torowych planowanych... kilometr dalej, przy ul. Andersa.

Tej wersji całkowicie zaprzecza Teresa Kotwica z Tramwajów Warszawskich.

Uwaga na barierki

Niezależnie od powodu zamknięcia, kierowcy w tym miejscu powinni uważać. Pas prowadzący na estakadę jest zagrodzony barierkami.

Kierowcy, którzy chcą wjechać na most Gdański muszą przedostać się przez rondo. Na szczęście, ze względu na długi weekend, rano przed rondem tworzył się tylko niewielki zator. Rano jeden z kierowców Mimo, jadąc prawdopodobnie "na pamięć", nie zauważył oznakowania i wjechał w barierkę. Na szczęście w wyniku kolizji nikt nie ucierpiał.

Kto odpowiada za zamknięcie estakady? Jak długo będzie nieprzejezdna? Odpowiedzi szuka Łukasz Wieczorek, reporter TVN Warszawa. Oglądaj "Stolicę" dziś o godz. 17:45.

mjc/par

Kolizja przed zamkniętą estakadą nad rondem Starzyńskiego - fot
Kolizja przed zamkniętą estakadą nad rondem Starzyńskiego - fot. TVN Warszawa
| PAP/EPA, theextinctionprotocol.wordpress.com