Kłęby nad Muranowską. Awaria magistrali

Ulice

Awaria na Muranowskiej - fot. Lech Marcinczak/tvnwarszawa.pl

Kłęby pary nad Muranowską to nie była mgła. To magistrala z ciepłą wodą uległa uszkodzeniu, a woda parowała, tworząc nad ulicą białą zasłonę. Kierowcy byli zdezorientowani, bo miejscami widoczność została ograniczona do kilkudziesięciu centymetrów. Policja odblokowała już drogę, a na miejscu wciąż pracuje ekipa SPEC, do którego należy instalacja.

Jak poinformował rano tvnwarszawa.pl dyżurny infolinii centrum zarządzania kryzysowego miasta, na ul. Muranowskiej 2 doszło do awarii magistrali z ciepłą wodą.

Instalacja należy do SPEC. - Awaria miała miejsce o 5:30. Udało nam się już odciąć dopływy ciepłej wody, aby rozlewisko się nie powiększało - mówiła rano tvnwarszawa.pl Monika Mazurkiewicz, rzeczniczka przedsiębiorstwa.

fot. TVN 24

O godzinie 13.00 SPEC poinformował, że naprawa może potrwać jeszcze kilkanaście godzin. Według prognoz może zakończyć się nawet ok. godz. 2.00 w nocy.

Utrudniony dojazd do Andersa

- Na skrzyżowaniu Bonifraterskiej z Muranowską kierowcy mogą napotkać na olbrzymie rozlewisko - relacjonował po godzinie 6.00 rano Lech Marcinczak, reporter tvnwarszawa.pl.

Przejście dla pieszych na ul. Muranowskiej było niemożliwe do pokonania, a gorąca woda parzyła przechodniów. O mało nie doszło do potrącenia, bo kierowcy mieli bardzo ograniczoną widoczność - miejscami nawet do kilkudziesięciu centymetrów. - Nic nie daje nawet włączenie świateł przeciwmgielnych - ostrzegał reporter.

- Tuż przed wjazdem w Muranowską, jadąc od strony ul. Konwiktorskiej, dwa radiowozy zablokowały już drogę - dodał Marcinczak.

fot. Lech Marcinczak/tvnwarszawa.pl

Objazd zamkniętego odcinka

Para opadła, ale ulica była zamknięta na odcinku od Bonifraterskiej do Andersa do 17:00. Na miejscu pracują ekipy SPEC.

Proponujemy objazd ul. Muranowskiej dla kierowców jadących od Wisłostrady w kierunku al. Jana Pawła: Bonifraterską, Świętojerską, Anielewicza.

Bez ogrzewania

SPEC wyłączył odcinek sieci ciepłowniczej, dlatego mieszkańcy okolicy muszą się liczyć z tym, że dostawy ciepła do ich domów będą wstrzymane na czas naprawy awarii.

fot. Lech Marcinczak/tvnwarszawa.pl

Mapy dostarcza Targeo.pl

Zdjęcia od internauty:

as/mz