Przygotuj się na:

77. ROCZNICA POWSTANIA - ZMIANY W KOMUNIKACJI

W niedzielę, w zawiązku z obchodami 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego stołeczna komunikacja miejska pojedzie inaczej. Zarząd Transportu Miejskiego uruchomi specjalne linie autobusowe łączące stacje metra i dworce kolejowe z Cmentarzem Wojskowym na Powązkach i Cmentarzem Wolskim. Z kolei do Muzeum Powstania Warszawskiego dowiozą zabytkowe tramwaje linii W.

TVN Warszawa | Ulice

"Zjechał na przeciwległy pas, uderzył w bok jedno auto, potem czołowo drugie"

TVN Warszawa | Ulice

Autor:
mp
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Zderzenie w miejscowości Klaudyn

W miejscowości Klaudyn (Warszawa-Zachód) zderzyły się trzy samochody osobowe. Na miejscu lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Do zderzenia doszło po godzinie 13 na skrzyżowaniu ulic Estrady i Ekologicznej w miejscowości Klaudyn, tuż przy granicy z warszawskim Bemowem. - Czołowo zderzyły się dwa samochody. Na miejsce przyjechały karetki, wezwano też śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego - opisywał reporter tvnwarszawa.pl Artur Węgrzynowicz.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

Z informacji przekazanych nam przez straż pożarną wynika z kolei, że w zdarzeniu uczestniczyły trzy samochody osobowe. - Cztery osoby zostały poszkodowane. Ich stan jest jest dobry, wszystkie są przytomne, więc ostatecznie tylko jedna osoba - 10-letnie dziecko - trafiło do szpitala. Na miejscu lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, ale nie musiał nikogo transportować - informował na początku Kazimierz Jaworski z komendy straży pożarnej Warszawa Zachód.

Te informacje zdementowała później policja. - Cztery osoby, w tym właśnie 10-letnie dziecko, zostały przebadane i opatrzone na miejscu, ale nikt ostatecznie nie został zabrany do szpitala. Zakwalifikowaliśmy więc to zdarzenie jako kolizję drogową, a nie wypadek - zaznaczyła rzeczniczka warszawskozachodniej komendy Ewelina Gromek-Oćwieja.

Policjantka opisała też przebieg zdarzenia: - Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący oplem, jadąc ulicą Estrady w kierunku Warszawy, w pewnym momencie zjechał na przeciwległy pas, uderzając najpierw w bok innego opla, a następnie czołowo w hondę. Kierowca zostali przebadani alkomatem, byli trzeźwi.

Na miejscu pracowało osiem zastępów straży pożarnej, były też trzy karetki. Po wypadku droga była zablokowana. Wciąż występują tam utrudnienia - obowiązuje ruch wahadłowy.

Informowaliśmy też o zderzeniu na trasie S8, w którym również ranne zostały dzieci:

Zderzenie trzech aut na trasie S8Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl

Autor:mp

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl