TVN Warszawa | Ulice

Ciężarówka z substancjami chemicznymi zjechała z drogi. Akcja strażaków

TVN Warszawa | Ulice

Autor:
katke/ran
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.plCiężarówka z substancjami chemicznymi zjechała do rowu

W powiecie warszawskim zachodnim ciężarówka w trakcie wymijania wylądowała poza jezdnią - podają strażacy. Akcją wyciągania auta zajęły się służby. Jak przekazali strażacy, kierowca przewoził substancje chemiczne.

Do zdarzenia doszło w miejscowości Klaudyn.

- Zgłoszenie otrzymaliśmy po godzinie 14. Podczas manewru wymijania ciężarówka zjechała na miękkie pobocze i delikatnie przechyliła się na prawą stronę. W związku z tym, że przewoziła substancje chemiczne, zadysponowana została grupa ratownictwa chemicznego w sile jednego zastępu i grupa ratownictwa technicznego w celu wyciągnięcia tej ciężarówki na równą nawierzchnię - przekazał nam po godzinie 15 Kazimierz Jaworski z zespołu prasowego straży pożarnej komendy Warszawa Zachód.

- Kierowcy nic się nie stało. Akcja trwała krótko, zakończyła się po godzinie 15 - dodał. Strażak nie zdradził jednak, co konkretnie było przewożone w ciężarówce.

Jak zaznaczył z kolei reporter tvnwarszawa.pl Artur Węgrzynowicz, na miejscu pracowało sporo strażaków. - Z powodu śniegu są trudne warunki na drogach. Łatwo wpaść w poślizg - ostrzega Węgrzynowicz.

Autor:katke/ran

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl