Kładą tory, zamkną Jagiellońską

Warszawa

| PAP/EPA/Chris Kleponis/fot

Zamknięta Jagiellońska, zwężona al. Solidarności - takie utrudnienia czekają od 1 lipca na kierowców jadących przez Pragę. To kolejny etap przygotowań do budowy stacji metra przy Dw. Wileńskim.

Ulica Jagiellońska zostanie zamknięta na odcinku od al. Solidarności do Ratuszowej. Z kolei al. Solidarności będzie zwężona od jednego pasa i nie będzie można z niej skręcić w Jagiellońską.

Tramwaje Warszawskie zaczną tymczasem budować nowy odciek torów, który pozwoli na objeżdżanie placu budowy.

Objazdy

Kierowcy jadący od strony Żerania powinni skręcić w lewo już na rondzie Starzyńskiego, dojechać ulicą Starzyńskiego do Szwedzkiej i nią do al. Solidarności, którą można wrócić w rejon dworca Wileńskiego. Można też ze Starzyńskiego skręcić w Namysłowską i dojechać do ul. 11 listopada, a dalej Inżynierską i Wileńską.

Jadący w drugą stronę mają trochę łatwiej. Zamiast skręcać z Targowej w al. Solidarności mogą pojechać Targową do Ratuszowej i z niej skręcić w Jagiellońską.

Proponowany objazd prowadzi al. Solidarności do ul. Targowej następnie do ul. Ratuszowej lub al. Solidarności do ul. Szwedzkiej, a dalej do ul. Starzyńskiego.

Zamknięty odcinek można też objechać Wybrzeżem Helskim.

Zmiany w komunikacji

Autobusy linii 444 w kierunku pętli DW. CENTRALNY oraz linii 509 w kierunku pętli GOCŁAW zostają skierowane na trasę objazdową: Jagiellońska – pl. Hallera – Dąbrowszczaków – Inżynierska – Wileńska – Targowa i dalej swoimi trasami podstawowymi.

Prace przy samej budowie torowiska zostaną zakończone do końca lipca. Pozostała część robót, tj. odtworzenie trawników, roboty brukarskie, przebudowa infrastruktury, zakończy się w połowie sierpnia.

su/ec/roody