Kilkadziesiąt linii na objazdach. "Najlepiej świętować w domu"

Warszawa

TVN24Wicedyrektor ZTM o utrudnieniach

Na 11 listopada zarejestrowano do tej pory 15 zgromadzeń publicznych. Z tego względu mieszkańców czekają duże utrudnienia w ruchu. Kilkadziesiąt linii autobusowych i tramwajowych zostanie skierowane na objazdy.

- Dzień 11 listopada najlepiej świętować w domu. Omijać przede wszystkim centrum – przyznał na konferencji prasowej wicedyrektor ZTM Andrzej Franków.

Ulice, które są na trasach przemarszów będą zamykane dla ruchu, nie będzie także przejazdu ulicami poprzecznymi. Szczegółowe trasy marszów znajdziesz tutaj.

Zamknięta al. Jana Pawła II

Pierwsze utrudnienia 11 listopada rozpoczną się już o 5.00 rano i będą związane z 27. Biegiem Niepodległości. Zamknięta zostanie wówczas al. Jana Pawła II, na odcinku od ul. Dzikiej do ul. Anielewicza oraz ul. Stawki na odcinku od ul. Smoczej do ul. Dzikiej.

Następnie od 9.30 drogowcy zamkną aleję od ul. Anielewicza do al. Solidarności, a od 10.30 od al. Solidarności, Chałubińskiego i al. Niepodległości (do ul. Rakowieckiej). Utrudnienia związane z biegiem zakończą się około godziny 14.00.

Którędy przejedziemy?

Przejezdna pozostanie m.in. Wisłostrada; ciąg ulic Okopowa, Towarowa, Grójecka do pl. Narutowicza (a po zakończeniu zgromadzenia na placu i przemarszu ul. Grójecką także dalej) oraz Raszyńska, Krzyckiego, Żwirki i Wigury do Banacha (a po zakończeniu przemarszu na Pole Mokotowskie także dalej).

Aleje Jerozolimskie pozostaną przejezdne do ronda Dmowskiego, ale trzeba się liczyć z utrudnieniami na śródmiejskim odcinku. Ponadto ciąg ulic Prosta-Świętokrzyska pozostanie otwarty do ul. Marszałkowskiej.

Utrudnień nie powinno być w al. Solidarności. Przejezdne powinny być mosty: Skłodowskiej-Curie, gen. Grota-Roweckiego, Gdański, Śląsko-Dąbrowski, Łazienkowski i Siekierkowski. Otwarty będzie także most Świętokrzyski, ale dojazd do niego będzie utrudniony z powodu przemarszów Traktem Królewskim i ul. Świętokrzyską oraz zgromadzenia na błoniach Stadionu PGE Narodowego.

Tędy pójdą marsze 11 listopada
Google

Najszybciej metrem

Zmiany tras obejmą kilkadziesiąt linii autobusowych i tramwajowych – kierowane będą na najbliższe przejezdne ciągi komunikacyjne. Szczegóły można będzie znaleźć na stronie www.ztm.waw.pl.

Zarząd Transportu Miejskiego wystawi też około 60 posterunków nadzoru ruchu, w których pracownicy ZTM mają na bieżąco reagowali na zmieniającą się sytuację na ulicach i kierowali pojazdy na zmienione trasy.

W Śródmieściu będą działały punkty informacyjne. Dodatkowo cały czas będzie można śledzić relację na żywo w mediach społecznościowych ZTM.

Najlepszym środkiem komunikacji w tym dniu będzie metro. Jak zapowiada ZTM, pociągi linii M1 będą kursowały przez cały dzień według rozkładu jazdy obowiązującego w soboty. Natomiast linia M2 pojedzie zgodnie z sobotnim rozkładem w godz. 11.00 – 20.00.

Poza tym, czyli do godz. 11.00 oraz po godz. 20.00 linia metra M2 będzie działała według rozkładu jazdy obowiązującego w dni świąteczne wraz z kursami nocnymi.

Utrudnienia w al. Niepodległości

W najbliższych dniach kierowcy muszą się przygotować się na utrudnienia związane nie tylko ze zgromadzeniami, ale też z remontami. Już od 10 listopada (od 22.00) do 14 listopada (do 4.00) nieprzejezdna będzie zachodnia jezdnia al. Niepodległości (pomiędzy ul. Rakowiecką a Wiktorską).

Ewa Gawor o 11 listopada
TVN24

kw/b