Kierowcy stracą popularny przejazd. "Uciekają tędy przed korkami"

Na terenie PKP Intercity pojawi się zakaz ruchu
Na terenie PKP Intercity pojawi się zakaz ruchu
Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl
Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.plNa terenie PKP Intercity pojawi się zakaz ruchu

Kolejarze zamykają przejazd przez swój teren przy Olszynce Grochowskiej, którym kierowcy omijali korki na ulicy Chełmżyńskiej – zaalarmował na warszawa@tvn.pl internauta. PKP Intercity odpowiada, że musi tak zrobić ze względów bezpieczeństwa.

Chodzi o fragment ulicy Chłopickiego pomiędzy Makowską a Dudziarską. Przebiega on przez teren PKP Intercity na Olszynce Grochowskiej, gdzie między innymi są przygotowywane pociągi przewoźnika do drogi.

"Uciekają przed korkami"

"Drogą tą codziennie przejeżdża ogromna liczba samochodów uciekających przed korkami na ulicy Chełmżyńskiej" - pisze nasz czytelnik na warszawa@tvn.pl. I dodaje, że ustawiono znaki, informujące o zmianach w ruchu, a dokładnie o zakazie ruchu.

Zmiany w organizacji ruchutargeo

Na miejsce pojechał reporter tvnwarszawa.pl. - Rzeczywiście ustawiono znaki informujące o zmianach od 14 maja. Z tej drogi korzysta sporo kierowców, ale muszą między innymi po drodze przejechać przez kilka rzędów torów bez rogatek - zaznacza Mateusz Szmelter. – Są sytuacje, że przejeżdża tam sporo samochodów, a drogę przecinają pociągi – dodaje.

"Manewry taborem kolejowym"

PKP Intercity potwierdza, że od czwartku 14 maja od rana zacznie obowiązywać zakaz ruchu przez teren kolejowy przy Olszynce Grochowskiej. - To nie jest teren ogólnodostępny. Na torach, które przecina droga, prowadzone są manewry taborem kolejowym, dlatego ze względów bezpieczeństwa sytuacja musi się zmienić i od czwartku zacznie obowiązywać zakaz ruchu - wyjaśnia Beata Czemerajda z PKP Intercity. I dodaje, że informację o planowanym wprowadzeniu zakazu ustawiono z wyprzedzeniem - miesiąc temu. - Na teren będzie można wjeżdżać ze zezwoleniem wystawionym przez PKP Intercity. Dotyczyć to będzie między innymi firm, które działają na tym terenie - tłumaczy Czemerajda. A jak zakaz będzie egzekwowany? - Jeżeli na miejscu pojawi się policja drogowa, to kierowcy, którzy będą łamać zakaz ruchu, mogą liczyć się z otrzymaniem mandatu – dodaje.

ran

Pozostałe wiadomości