Kierowcy jeżdżą pod prąd. "Może dojść do zderzenia"

Warszawa

Lech Marcinczak / tvnwarszawa.plKierowcy łamią przepisy na Odyńca

Ulica Odyńca tuż przy Wołoskiej zmieniła się w jednokierunkową, ale część kierowców nic sobie z tego nie robi. Omijają ustawione barierki i wjeżdżają pod prąd. Jak relacjonuje reporter tvnwarszawa.pl, dochodzi do niebezpiecznych sytuacji.

Zmiany w ruchu zaczęły obowiązywać już na początku tego tygodnia (ul. Odyńca przy Wołoskiej można się poruszać tylko w kierunku al. Niepodległości), ale niektórzy kierowcy do nich się nie dostosowują.

"Duże zamieszanie"

- Kierowcy notorycznie łamią przepisy. Wjeżdżają pod prąd. Może dojść do czołowego zderzenia - relacjonuje Lech Marcinczak, reporter tvnwarszawa.pl. - Wielu kierowców dojeżdża do znaków i zawraca, co także powoduje duże zamieszanie na ulicy - dodaje.

CZYTAJ WIĘCEJ O WPROWADZONYCH ZMIANACH.

Zmiany w organizacji ruchu przy Wołoskiej
ZMID

Taka organizacja ruchu ma związek z przebudową ulicy Wołoskiej. Ma na celu zlikwidowanie wąskiego gardła pomiędzy ul. Wiktorską a ul. Konstruktorską. Ulica na całej długości będzie miała po trzy pasy ruchu w obu kierunkach. Zostanie też przebudowane skrzyżowanie z ulicą Woronicza, a na skrzyżowaniu z ul. Racławicką i ul. Odyńca powstanie rondo.

Wydzielone zostanie także torowisko tramwajowe wzdłuż ul. Wołoskiej i Woronicza oraz wybudowana zostanie pętla tramwajowa. Powstaną: chodniki i ścieżki rowerowe, nowe oświetlenie jezdni, kanalizacja deszczowa, znaki i monitoring.

Koniec inwestycji zaplanowano na luty 2016 roku. Miasto zapłaci za nią 81,7 mln zł.

W SOBOTĘ WYCOFANO TAKŻE TRAMWAJE Z CZĘŚCI ULICY WOŁOSKIEJ - CZYTAJ WIĘCEJ O UTRUDNIENIACH.

Zamknięte torowisko
Lech Marcinczak / tvnwarszawa.pl

su/ran