Kierowca tira próbował zawrócić. Zablokował całe skrzyżowanie

Warszawa

Tir zablokował przejazd

Przez ponad godzinę nieprzejezdne było skrzyżowanie ulic Panny Wodnej i Powojowej w Wawrze. Wszystko przez kierowcę tira, który próbował zawrócić i ... uszkodził swój pojazd.

Utrudnienia zaczęły się około godziny 10.45. Zarząd Transportu Miejskiego, poinformował, że droga jest nieprzejezdna, a autobusy mają opóźnienia. Na miejsce udał się nasz reporter, który rozmawiał ze świadkiem zdarzenia. - Jak mówił, kierowca tira próbował zawrócić i zablokował się na skrzyżowaniu - dowiedział się Lech Marcinczak.

Jak dodał, obok znajduje się budowa, na teren której - w celu wykonania manewru - chciał wjechać kierowca. - Zrobił to tak niefortunnie, że z pojazdu wypadł przewód doprowadzający sprężone powietrze. Powietrze wyleciało, a tir nie mógł ruszyć dalej, dopóki go nie uzupełniono - wyjaśnił Łukasz Majchrzyk z zespołu prasowego Zarządu Transportu Miejskiego.

Akcja trwała do 11.45. W międzyczasie autobusy i samochody osobowe skierowano na objazdy ulicami: Mozaikową, Przewodową i Patriotów. Jak widać na zdjęciu, które otrzymaliśmy, niektórzy woleli objazd... chodnikiem.

Czytaj też o porannych utrudnieniach na trasie S8:

Utrudnienia na trasie S8Lech Marcinczak/ tvnwarszawa.pl
wideo 2/2

md/r