Przygotuj się na:

MARATON WARSZAWSKI

Maraton i Półmaraton Warszawski startują w ostatni weekend września. Po raz pierwszy trasy obu biegów zostaną połączone, a na stołecznych ulicach pojawi się około 10 tysięcy biegaczy. Do rywalizacji staną także uczestnicy Mistrzostw Świata Głuchych w Maratonie. Trasa królewskiego dystansu będzie prowadziła przez Śródmieście, Mokotów, Pragę, Żoliborz i Bielany. W planach są też biegi towarzyszące: Bridgestone Sztafeta Maratońska oraz New Balance Bieg na Piątkę.

Ulice

Kierowca autobusu z 1,8 promila Pił, "żeby się lepiej poczuć"

Ulice

| TV Channel 24\x-news, EPAfot. Maciej Wężyk/tvnwarszawa.pl

Ponad 1,8 promila alkoholu we krwi miał kierowca autobusu relacji Warszawa – Grójec. Policjantom tłumaczył, że nie czuł się najlepiej więc wypił piwo.

O kierowcy, od którego czuć woń alkoholu, mundurowi zostali powiadomieni przez pasażerkę.

Szybka reakcja

Policjanci czekali na autobus na krajowej siódemce i około godziny 16.40 zatrzymali go kontroli drogowej. Podczas badania alkomatem okazało się, że kierowca, 57-letni Stanisław W., ma ponad 1,8 promila alkoholu we krwi.

Tylko winny się tłumaczy

Policjanci ustalili, że w tym stanie od rana woził pasażerów. Stanisław W. tłumaczył mundurowym, że poprzedniego dnia wypił za dużo i źle się czuł. Aby temu zaradzić, podczas postoju w Warszawie wypił piwo.

57-latek odpowie za jazdę po alkoholu i stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa dla pasażerów.

wp/mz

Źródło zdjęcia głównego:  | TV Channel 24\x-news, EPA