Kierowca autobusu musiał ostro hamować. Trzy osoby ranne

Ulice

Lech Marcinczak/tvnwarszawa.plKolizja na Powstańców Śląskich

Na rogu Powstańców Śląskich i Czumy doszło do kolizji skody i autobusu linii 190. Przed zderzeniem autobus gwałtownie hamował. Do poturbowanych pasażerów przyjechały trzy karetki.

Jak informuje nasz reporter, kierująca niebieską skodą próbowała skręcić w prawo z lewego pasa. Zajechała drogę autobusowi linii 190. Kierowca gwałtownie hamował, przez co przewróciło się wielu pasażerów.

- Do poszkodowanych przyjechały trzy karetki. Jedna osoba została już zabrana do szpitala. Czy dwie kolejne również będą wymagały hospitalizacji, na razie nie wiadomo. Teraz pomoc udzielana jest im na miejscu - mówił Lech Marcinczak.

Jak dodał, zablokowany jest jeden pas ruchu na Powstańców Śląskich, ale utrudnienia nie są duże.

- Kolizja nie była poważna. Kierującej skodą nic się nie stało, w samochodzie uszkodzony jest reflektor. Szyba autobusu jest lekko stłuczona. Najbardziej ucierpieli pasażerowie autobusu poturbowani w wyniku hamowania - mówi Lech Marcinczak.

Kolizję potwierdza policja. - O 10.59 dostaliśmy zgłoszenie z Bemowa. W autobusie przewróciły się trzy osoby. Jedna została odwieziona do szpitala. Kierujący skodą i autobusem byli trzeźwi - relacjonuje Edyta Adamus z komendy stołecznej. Dodaje, że policjanci ustalają szczegóły, ale do kolizji doszło prawdopodobnie przy zmianie pasa ruchu przez osobę kierującą skodą.