Kiedyś jeździli "na cycku", teraz na zderzaku. "Bardzo niebezpieczne"

Warszawa

Krzysiek D. / Kierowcy Warszawskich ulicPasażerowie na gapę (nagranie bez dźwięku)

"Przyklejeni" do tyłu autobusu, w tak zwanym słowiańskim przykucu. W taki sposób linią 111 podróżowali dwaj pasażerowie. Nagranie z niebezpiecznego zachowania trafiło do sieci.

Ulice Gocławia, 17 lutego. Według autora filmu właśnie w wtedy i w tej okolicy zostało zarejestrowane niebezpieczne zachowanie.

"Bardzo niebezpieczne"

Krzysiek D. nagrał dwie osoby "przyklejone" do tyłu autobusu linii 111. Na nagraniu widać, że stopy trzymają na zderzaku, palce wciskają zaś w szczelinę między klapą a szybą.

Pojazd jadący na Wolę mija auta zaparkowane wzdłuż ulicy. Autobus zmienia pas, kierowca prawdopodobnie nie widzi dyskretnych gapowiczów.

O taki sposób podróżowania spytaliśmy Zarząd Transportu Miejskiego.

- Uważamy, że jest to bardzo niebezpieczne zachowanie - podkreśla Wiktor Paul z biura prasowego ZTM. - Ale nie mamy zgłoszenia o takim incydencie - zastrzega.

Autobus należy do Miejskich Zakładów Autobusowych. - Nie mieliśmy w ogóle takiego zgłoszenia. Trudno nawet ocenić takie zachowanie. Jest to skrajna nieodpowiedzialność ze strony widocznych dwóch osób. Stwarzają oni zagrożenie zarówno dla siebie, jak i innych uczestników ruchu drogowego - podkreśla Adam Stawicki, rzecznik MZA.

ran/b