Ulice

Kartą w nowych parkomatach nie zapłacisz

Ulice

Tomasz Zieliński /tvnwarszawa.plNowy parkomat na pl. Konstytucji

Od początku grudnia w nowych parko matach miała zostać włączona opcja płacenia za postój kartą zbliżeniową. Internauci tvnwarszawa.pl alarmują, że opcja nie działa. – Rzeczywiście mamy z tym kłopot – przyznaje Adam Sobieraj, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich.

"Od początku grudnia miała zostać włączona opcja płacanie za postój kartą. I co? Dziś rano w centrum okolice ul. Nowogrodzkiej chciałam zapłacić kartą płatniczą a parkometr wyświetla 'karta nieważna', (a swoją drogą jest ważna do 2015r) , w drugim parkometrze to samo! To kpina, że podają taką informację, a później cisza na temat sposobów płatności. Zostaje biegać po małych sklepikach i prosić o rozmienienie banknotów – pisze jedna z internautek na forum tvnwarszawa.pl.

Będą naklejki z informacją

Opcja płacenia kartami zbliżeniowymi z opcją PayPass miała być dostępna od dziś. - Nie udało jej się uruchomić – przyznaje rzecznik drogowców.

- Francuska firma Parkoen s.a.s. France, która dostarcza urządzenia nie doszła do porozumienia z operatorem systemu opłat. Brakuje certyfikatu bezpieczeństwa, bez niego nie możemy uruchomić tej opcji – tłumaczy Sobieraj. Jak dodaje, na razie trudno podać datę zakończenia negocjacji w sprawie certyfikatu. Obiecuje za to, że lada dzień na nowychparko matach mają pojawić się naklejki z informacją dla kierowców o braku możliwości płacenia kartami zbliżeniowymi.

par

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Zieliński /tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości