Karambol na Wisłostradzie. Sześć aut rozbitych, jedna osoba ranna

Ulice

Karambol na WisłostradzieArtur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl
wideo 2/2

Sześć samochodów osobowych zderzyło się w poniedziałek rano na Wisłostradzie. Na jezdni w kierunku Gdańska utworzył się korek. Zdjęcia wypadku dostaliśmy też na Kontakt 24.

Do wypadku doszło o godzinie 7.20 na wysokości mostu Śląsko-Dąbrowskiego.

Wyciekły płyny

- Zderzyło się sześć pojazdów. Jedna osoba z osobowego citroena została zabrana do szpitala. Kilka osób jest jeszcze badanych na miejscu przez lekarzy - informował przed godziną 9 Mariusz Mrozek z Komendy Stołecznej Policji.

Na miejscu zdarzenia byli policjanci, strażacy i ratownicy medyczni.

- Rozbite auta zostały już zabrane z jezdni. Stoją obecnie w zatoce przystankowej za mostem Śląsko-Dąbrowskim. Nie oznacza to jednak końca utrudnień, ponieważ z co najmniej jednego auta wyciekły płyny eksploatacyjne. Dopóki nie zostaną one zneutralizowane i posprzątane, część jezdni będzie wyłączona z ruchu - relacjonował Artur Węgrzynowicz z tvnwarszawa.pl.

Zajęty lewy pas

Utrudnienia czekały kierowców jadących w kierunku Łomianek. - Mają do dyspozycji dwa pasy ruchu. Zajęty jest lewy pas jezdni, przez co utrudniony jest zjazd z Wisłostrady w stronę placu Bankowego - ostrzegał nasz reporter. I dodał, że zwolnić muszą też kierowcy jadący w stronę Mokotowa. - Wozy strażackie zajmują również lewy pas jezdni - wyjaśnił.

Z tego powodu utworzył się też ogromny korek w stronę Wilanowa. Zator zaczynał się już przy zjeździe z trasy S8 na Wisłostradę.

Na Kontakt 24 dostaliśmy też zdjęcie wypadku:

kk/pm