Karambol na A2. Cztery osoby ranne

Warszawa

Korek liczył 6 kilometrówTVN24
wideo 2/3

Cztery osoby zostały ranne w karambolu na autostradzie A2, na wysokości Żyrardowa. Jak informowała straż pożarna, zderzyło się siedem pojazdów. Przez kilka godzin były duże utrudnienia w kierunku Warszawy.

Pierwsze informacje dostaliśmy na Kontakt24. Potwierdził je Karol Kierzkowski z mazowieckiej straży pożarnej - Pojazdy zderzyły się na 413 kilometrze autostrady A2 w kierunku stolicy. Wcześniej w tym miejscu doszło do wypadku samochodu osobowego z ciężarówką - poinformował.

- Cztery osoby zostały ranne, z kolei kierowcy muszą liczyć się z dużymi utrudnieniami - dodał Kierzkowski.

Jak podawała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, zablokowany został lewy pas jezdni w kierunku Warszawy. "Przewidywany czas trwania utrudnienia około 2 godziny" - poinformowała w komunikacie przed 10 GDDKiA.

Jak informowała reporterka TVN24 Agnieszka Vejlković, która była na miejscu, samochody stały na obu pasach, a korek, który się utworzył liczył około sześć kilometrów. - Policja kierowała objazdami przed Skierniewicami na drogę numer 70. Kierowcy, którzy jechali do Warszawy z Poznania czy Konina musieli liczyć się, że będą musieli z tego objazdu skorzystać - mówiła o 11.30.

Około godzinę później Generalna Dyrekcja poinformowała o zakończeniu utrudnień.

Karambol na A2
targeo

md/r