Przygotuj się na:

ZMIANY W KODEKSIE DROGOWYM

Szóstego grudnia weszły w życie nowe przepisy o tworzeniu drogowych korytarzy życia oraz jazdy na suwak.

Karambol między Piasecznem a Górą Kalwarią. Nie żyje mężczyzna

Warszawa

TVN24Karambol na DK 79

Karambol na drodze krajowej numer 79 między Piasecznem a Górą Kalwarią. Brało w nim udział sześć samochodów. Dwie osoby zostały ranne. Jak później przekazała policja, jedna z nich zmarła w szpitalu.

Do wypadku doszło chwilę przed godziną 14 w miejscowości Solec (powiat piaseczyński).

- Na jezdni w kierunku Góry Kalwarii doszło do nieszczęśliwego zdarzenia. Kierujący jednym z pojazdów z nieznanych przyczyn musiał zahamować. Zbyt mała odległość między pojazdami doprowadziła do zderzenia sześciu aut: dwóch ciężarówek i czterech samochodów osobowych - poinformował Jarosław Sawicki z piaseczyńskiej policji.

I dodał, że dwie osoby zostały ranne i trafiły do szpitala. - Na miejsce wezwano pięć zastępów straży pożarnej, pogotowie ratunkowe i policję - mówił Mieczysław Pękała z piaseczyńskiej straży pożarnej.

Zmarł 75-latek

Po godzinie 17 dotarła do nas informacja o śmierci jednej z poszkodowanych osób. - 75-letni mężczyzna zmarł w szpitalu - powiedział Sawicki.

Karambol spowodował duże utrudnienia. Droga została zablokowana na kilka godzin. - To ważny odcinek na Mazowszu, łączący Warszawę z drogą krajową numer 50. Wyznaczone zostały objazdy, policjanci kierują ruchem. Apelujemy zwłaszcza do kierowców jadących od strony stolicy, by za Piasecznem szukali alternatywnych tras - ostrzegał około godziny 15 Sawicki.

- Rozbite samochody są już usuwane z drogi. Po godzinie 17 powinna już być przejezdna - relacjonowała reporterka TVN24 Ewa Paluszkiewicz. Po godzinie. 18 trasa była drożna.

Karambol na drodze krajowej 79 | TVN24
Karambol na drodze krajowej 79 | TVN24
Karambol na drodze krajowej 79 | TVN24
Karambol na drodze krajowej 79 | TVN24
Karambol na drodze krajowej 79 | TVN24
Karambol na drodze krajowej 79 | TVN24

kk/b